Etiketa: is_tag

Prokuroria nis hetimet për dhunën ndaj Princ Lekës në shtëpinë e tij.
TIRANË- Prokuroria e Tiranës ka regjistruar kallëzimin penal për dhunë në familje pas kallëzimit të Princ Lekës. Po ashtu në sitën e Prokurorisë do të kalojë edhe burimi, i cili ka publikuar video...
Prokuroria merr të pandehur gjyqtaren Këlliçi për kallëzim të rremë
Prokuroria e Tiranës ka nisur procedimin penal për gjyqtaren Arnisa Këlliçi, për kallëzim të rremë pas pretendimeve të saj se ishte kërcënuar me jetë. Sipas prokurorisë letra kërcënuese është s...
Prokuroria e Tiranës reagon për hetimet për 21 janarin: Kemi kërkuar ndihmën nga jashtë!
Prokuroria e Tiranës ka dhënë detaje të reja lidhur me hetimet e vijuara për çështjen e 21 janarit ku mbetën të vrarë katër persona, përkatësisht, Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks ...
Vetëvrasja e 41-vjeçares në Durrës, prokuroria: Shkak keqtrajtimi i vazhdueshëm nga burri! I gjendet armë në kotecin e pulave
Pas hetimeve të kryera, prokuroria e Durrësit ka dalë në përfundimin se keqtrajtimi i vazhdueshëm dhe sistematik nga bashkëshorti, kanë çuar 41-vjeçaren drejt vetëvrasjes, duke konsumuar fotoksinë...
Mashtrimi, prangosen 9 italianë dhe 3 shqiptarë në Tiranë: 2 mln euro dëm shtetit!
Pas hetimeve të Prokurorisë së Tiranës, mësohet se 12 persona kanë përfunduar në pranga pasi i kanë shkaktuar 2 mln euro dëm ekonomik shtetit shqiptar duke shmangur detyrimet tatimore. Mësohet ...
Prokuroria flet zyrtarisht për vdekjen e 3-vjeçarit pas trajtimit në klinikën e dhëmbëve: ‘Neglizhencë mjekësore’.
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet ndaj klinikës dentare ku humbi jetën një fëmijë 3 vjeç në kryeqytet. Organi i akuzës bën të ditur se ngjarja do të hetohet për veprën penale “neglizhencë n...
Kim pret prokurorët e SPAK: ‘Falenderime për deri sot, por është koha për metoda të reja kundër korrupsionit dhe krimit!’.
Ambasadorja amerikanë në Tiranë, priti sot në një takim prokurorët e SPAK, takim i cili vjen vetëm një ditë pas zgjedhjeve vendore të 14 majit. “Ne shprehim falënderime dhe respekt për këta pro...
Zgjedhjet e 14 majit, Celibashi: 10 kandidatë për kryebashkiakë janë çuar për hetim të thelluar
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi këtë të martë në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit, për zgjedhjen e kryebashkiakëve të rinj të bashkive. Në fjalën e tij Cel...
Elisa Spiropali u drejtohet prokurorëve që burgosën nënën me foshnjë 8 ditësh!
Lironi Diana Bahçen! Kjo është thirrja e ministres së Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali pas arrestimit të Diana Bahçes në Shkodër, e cila u vu në pranga, vetëm 8 ditë pasi solli në jetë fëmi...
Arrestohet Alda Klosi, zyrtarja që i vodhën 400 mijë euro! Tre akuzat e çojnë në qeli…
Policia e Tiranës arrestoi dje në mbrëmje zyrtaren Alda Klosi, ish-shefen e kabinetit të Arben Ahmetaj, e cila doli në skemë pas arrestimit në 7 janar të pastrueses së shtëpisë. Pastruesja e shtëp...