Etiketa: is_tag

Prokuroria nis hetimin mbi PD për kontratat e lobingut me kompani ‘offshore’
Burime nga Prokuroria e Tiranës bëjnë të ditur se kanë nisur verifikimet për kontratën e PD me një kompani amerikane të lobingut. Verifikimi nisi pas publikimit në media të disa dokumenteve të ...
Shoferi i ish- ministrit Saimir Tahiri vihet nën hetim pasuror. VIDEO
Prokuroria pranë Gjykatës së Krimeve të rënda ka vendosur nën hetim pasuror shoferin e osh- ministrit Saimir Tahiri. Asetet pasurore dhe llogaritë bankare të gentian Cekës do të hetohen nga gru...
Dyshohet se banda kriminale hynte e dilte në Ministri; sekuestrohet libri i hyrje- daljeve.
Veprimet hetimore që po kryen Prokuroria e Krimeve të Rënda për dosjen “Tahiri-Habilaj” ka ardhur në pikën që dyshohet për lidhje të ngushta mes anëtarëve të bandës dhe stafit të Ministrisë si dhe...
Prokuroria: ‘ Nuk trembemi nga sulmet e kryeministrit’
Letra: “Prokuroria për Krime të Rënda rithekson qëndrimin e saj se deklaratat politike nuk e kanë intimiduar dhe nuk mund ta intimidojnë aktivitetin e saj hetimor. Prokuroria për Krime të Rënda e k...
Prokurorët e Krimeve të Rënda kërkojnë arrestimin e Saimir Tahirit.
Mësohet se një grup prokurorësh nga Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë mbërritur në Kryesinë e Kuvendit për  procedurat e arrestimit të deputetit Saimir Tahiri, ish ministër i Brendshëm. Autori...