Etiketa: is_tag

Kaosi me pronat, Yuri Kim jep “recetën” Edi Ramës për ndryshimin e madh në Shqipëri: Ja çfarë po përgatit SHBA
KOMENT/ Shtete e Bashkuara të Amerikës u ka dhënë autoriteteve shqiptare recetën për të fituar besimin dhe investimet e amerikanëve. Mesa duket amerikanët me reagime te vazhdueshme nuk do të le...
Manja kallëzon në SPAK drejtoreshën e Agjencisë së Trajtimit të Pronave, e përfshirë në 2 skema abuzimi
Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka kallëzuar në SPAK drejtoreshën e Agjencinë e Trajtimit të Pronave e përfshirë në skema abuzimi. Bëhet fjalë për Jonida Baçi, e cila është shkarkuar më herët nga...
SPAK konfiskon pasuritë e Klemend Balilit, zyrtar i LSI
Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i cili njihet si “Eskobari i Ballkanit”. GJKKO ka vendosur që...
SPAK vë nën sekuestro pasuritë e Bledar Seferit dhe italianit Di Cosimo
Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vënë nën sekuestro pasuritë e shtetasit Bledar Seferi (alias Hakorja) dhe bashkëpunëtorit të tij italian, Giova...
“Anti KÇK” nis punën në 7 qytete, 60 pasuri të botës së krimit në filtrin e strukturës speciale
Tirana, Vlorë, Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier dhe Korçë janë qytetet ku Njësia Speciale Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të paktët ‘anti-KÇK’ do të nis goditjet e para. Burime për Report Tv ...
Lame për Kadastrat: Në Shëngjin edhe Porti del me pronar. Në 25 vite, më shumë dëme me pronat se në diktaturë.
  Kreu i Agjencisë Kombëtare të Kadastrës Artan Lame ka dalë sot para mediave për të bërë publik bilancin e 6 muajve të këtij institucioni që shkriu në një Hipotekat dhe ALUIZNI-n. Lame th...
Pronat e Himarës në përqafjen e Kreshnikut me Lulin
Nga Enkel Demi/ Nikollaq Neranxi kishte paguar dikë t’i shkruante një parullë dhe së bashku me punëtorë të kompanisë së tij marshoi në bulevard. Nikollaqi ecte përpara si udhëheqës, punëtoria nga p...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Italisë, leftist, Matteo Renzi. Po mblidhen të gjithë...
Partia Republikane kthehet te kauza e vjetër e pronave
Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu, gjatë një konference për mediat, tha sot se denoncon “situatën alarmante” dhe dhunën qeveritare, sipas tij që po ushtrohet mbi pronarët në bregdetin e ...