Etiketa: is_tag

Media në Kosovë: Presidenti Thaçi do të vendoset në kazermë ushtarake gjatë protestës kundër tij.
Hashim Thaçi ka vendosur të mbajë një konferencë për media në kazermën e FSK’së në Prishtinë, në kohën, kur do të nisë protesta e Vetëvendosjes, raporton gazeta ‘Express’ e Kosovës.. Presidenti...
Tkurret numri i artistëve në protestën për mbrojtjen e Teatrit, protestojnë militantët
Sot në mëngjes, në protestën e organizuar nga Opozita “në mbështetje” të artistëve për mbrojtjen e godinës së Teatrit nga prishja e planifikuar për ndërtimin e një teatri tjetër, ka rënë në sy se ...
‘Homazhe’ te vendi i protestës: FRPD dhe LRI sjellin gomone dhe drogë para Ministrisë së Xhafës
Grupimi i Rinor i FRPD-së dhe i LRI-së mbajtën sot një protestë para ministrisë së Brendshme, ku kërkuan dorëheqjen e Fatmir Xhafës, ministër i Brendshëm. Në shenjë simbolike sheshi para minist...
Edith Harxhi: Tre arsye kryesore pse është koha të protestojmë
  Politikane dhe studiuese e politikave ndërkombëtare,  Edith Harxhi, ish-zv.ministre e Jashtme, ka bërë thirrje në rrjetet sociale ndaj qytetarëve pa dallim që të bashkohen nesër në protestën...
Hajdeni të shtunën, popull opozitar, pa fjalë! Vetëm bërtisni e dilni në fotografi. Asnjë cigare në sheshin para kryeministrisë…
Editorial i gazetës “Koha Jonë”, 23 Maj, 2017 Një opozitë serioze, e përkushtuar ndaj elektoratit të saj dhe popullit të pakënaqur me qeverisjen, kur bën thirrje për protestë parashikon të gjithë s...
Protestë në Shkodër: “Lironi kuksianët, arrestoni Tahirin”, hidhen tymuese drejt gjykatës së Apelit Shkodër
Gjykata e Apelit në Shkodër është “mbytur nga tymueset që po hedhin protestuesit kundër burgosjes politike të 11 protestuesve kuksianë. Këta lëshuan thirrjet: Lironi kuksianët, arrestoni Saimir Ta...
Protestë qytetare para Qeverisë, “Më arrestoni edhe mua!”.
Siç u premtua para dy ditësh nga Shoqëria Civile “Thurje”, protestat anti- qeveritare të qytetarëve do të vazhdojnë para kryeministrisë, pavarësisht nga datat e ngrira të ‘të martës’ së Bashës. ...
PROTESTUES TË OPOZITËS BLLOKOJNË AUTOSTRADËN NË VORË
Protestuesit e drejtuar nga opozita kanë bllokuar autostradën Tiranë- Durrës në Vorë. Bllokimi i rrugës me turma njerëzore, një mënyrë e vjetër proteste, është vendosur nga partitë e opozitës në k...
Zjarri i revoltës popullore rindizet edhe në Ballsh.
Revolta e Kukësit po përhapet si një zemëratë, si një torturë burgu, por edhe si një shpresë në mbarë vendin. Naftëtarët e Ballshit që vuajnë padrejtësinë e shtetit, nuk marrin dot pagat për punën...
“Lironi djemtë tanë! Poshtë diktatura!” Protestuesit ‘rrethojnë’ komisariatin e Kukësit
Dhjetëra qytetarë të Kukësit, kryesisht familjarë dhe të afërm të të arrestuarve për protestën e ditës së djeshme në Rrugën e Kombit protestuan para komisariatit të Kukësit duke kërkuar lirimin e ...