Etiketa: is_tag

Potestë për tragjedinë e Himarës, turmës i bashkohet edhe Berisha; anëtarët e foltores përplasen me policinë
qindra qytetarë u mblodhën para Ministrisë së Brendshme për të kërkuar dorëheqjen e ministrave Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro, ndërsa në tubim kanë marrë pjesë dhe deputetë e simpatizantë të PD dhe...
Fier/ Avokatët bojkotojnë gjyqet, nuk e duan hartën e re të gjyqësorit.
Avokatët e Fierit janë ngritur ditën e sotme në protestë për të kundërshtuar hartën e re të gjyqësorit, duke bojkotuar punën.  Kreu i Dhomës së Avokatisë në Fier, Ermal Hamataj në një deklaratë p...
Rreth 100 studentë dalin në protestë, shumica anëtarë të forumit të PD-së, raportojnë mediat
Mediat raportojnë se sot studentët e Universitetit të Tiranës kanë nisur një protestë me parullën “Raketat e Iranit na rrënuan konviktet’. Mediat konstatojnë se shumica e studentëve janë anëtarë t...
HONG KONG, FITON PROTESTA HONG KONG DHE HIJA McCAIN
  Zgjedhjet vendore në Hong Kong dhanë një verdikt i padiskutueshwm: forcat anti-Pekin triumfojnë, duke marre 17 vende nga 18. Një verdikt më i fortë se vota vete, qe shkoi 57% ndaj 40%, n...
Policia: Ka të dhëna për dhunë në protestën sot deri në mesnatë dhe bën thirrje për ligj!
Protesta politike PD-LSI është njoftuar nga organizatorët se do të zgjasë deri në mesnatë, edhe pse nis në ora 19.00. Policia e Shtetit disponon informacione shqetësuese se protesta e opozitës ...
LETËR PROTESTUESIT TË VRARË SOT NË MBRËMJE
Nga: Edi Oga/ NEWSBOMB I dashur protestues që do të vritesh sot në mbrëmje! Po të shkruaj këtë letër disa orë përpara sesa kjo mynxyrë të ndodhë, (mos e dhëntë Zoti), me shpresën që ti ta le...
Nuk ishte siç thanë liderët e PD; Protestuesit u përleshën me njëri- tjetrin, i rrahu njëri nga kriminelët në turmë.
Babë e bir në protestën e PD nuk i rrahu policia, por Zamir Sijani nga Xhafzotaj, militant i LSI dhe i dënuar për drogë e për armë. Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar shtetasin, i ci...
FUNNY/ Një ‘spiderman’ nostalgjik i PD-LSI ngjitet në zyrën që kishte Enveri
Para se protesta e opozitës jashtë- parlamentare të rrëshqiste në dhunë, një militant dha spektakël teksa kryetari i PD, Basha, fliste dhe lutej " Rama ik!". Militanti që kishte ëndërruar gjithë j...
Paramilitarët e PD- LSI hyjnë në veprim, dhunë para selisë së Kuvendit
Sapo militatët e PD LSI të emëruar si protestues popullor, kanë lënë Bulevardin Dëshorët e Kombit dhe i janë drejtuar Parlamentit, aty ka nisur aksioni i paramilitarëve të PS- LSI që kanë nisur dh...
Luftëtarët e opozitës kanë hedhur bomba, protestues dhe policë të plagosur.
Flakët janë përhapur me shpejtësi në një pjesë të godinës, por janë shuar më tej nga agjentët e gardës të pajisur me fikëse zjarri. Shumë shishe të mbushura me lëndë shpërthyese u hodhën në vaz...