Etiketa: is_tag

Humb jetën i mituri 6 vjeç në Fushë Arrëz, i rrëshqiti këmba dhe ra në rezervuarin e Iballës
Një fëmijë 6-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e së mërkurës në Fushë Arrëz. I mituri ishte në afër rezervuarit të Iballës kur i ka rrëshqitur këmba dhe ka rënë brenda. Policia është telefonua...
Përfundon numërimi i votave për Këshill Bashkiak në Pukë, dominon PSD e Tom Doshit
Në Bashkinë e Pukës ka përfunduar edhe procesi i numërimit të votave për Këshill Bashkiak. Kujtojmë që garën për kryetarin e Bashkisë e fitoi kandidati i koalicioni “Bashkë Fitojmë”, Rrok Dodaj i ...
Tërmeti në Pukë/ Çarje muresh në banesa dhe në spitalin e qytetit.
Një termet mbi 4 ballë tronditi mbrëmë veriun e vendit.  Lëkundjet që u ndjenë deri në Kosovë ishin me magnitudë 4.8 dhe shkaktuan disa dëme në Pukë ku dhe kishte epiqendrën tërmeti. Janë ...
Lëkundje tërmeti në vendin tonë me magnitudë 4.6 rihter, epiqendra në Pukë
Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në Shqipëri. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në qytetin e Pukës ndërsa lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Lezhë e Kosovë. EMSC shkruan se tërmeti...
LSI kapet duke blerë vota/ 528.000 lekë në makinë për të blerë vota, në pranga sekseri dhe nën hetim drejtuesi politik i LSI në Pukë!
Vetëm një ditë pasi ambasadorja suedeze, Elsa Hastad, ngriti nga Shkodra alarmin se shitblerja e votës është shqetësuese edhe në këto zgjedhjet të 25 prillit, pikërisht në këtë qark është goditur ...
Zjarr në një banesë në Pukë. 4 fëmijët, të mitur, shpëtojnë edhe gjyshen e paralizuar; ndërsa humbin jetën dy prindërit 40 e 35 vjeç.
Një banesë ka marrë flakë pas msante në një fshat të Pukës. Ajo raportohet se është djegur tërësisht duke i marrë jetën çiftit të bashkëshortëve Petrit dhe Dava Ndoj- 40 dhe 35 vjeç. Ngjarja ka nd...
Era e fortë u merr jetën dy të rinjve në Pukë
Dy të rinj janë gjetur të pajetë në fshatin Buzhalë të Pukës. Prej dy ditësh ata kishin shkuar në stane, me bagëti, e për fat të keq nuk kanë mundur të kthehen në shtëpi. Edhe pse shkaqet dhe r...
Rama: ‘Këtë ‘film’ të opozitës e shikojmë sa herë afrohen zgjedhjet!’
Një opozitë që nuk ka shpresë të fitojë në zgjedhje, madje të fitojë as sa për dinjitet- krijon turbullira dhe rënkime para zgjedhjeve. Ky është një film që e kemi parë disa herë- tha Rama, në Puk...
Aksidenti rrugor me vinç, një person humb jetën në ‘Kthesa e Gomsiqes’
Një aksident tragjik ka ndodhur sot në aksin Pukë-Shkodër, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Ngjarja ndodhi në vendin e njohur si ‘Kthesa e Gomsiqes’. Gazetari Armir Mehaj raporton për ...
Po e mbyt breshëri Pukën
Një breshër i fortë ka goditur fshatin Rrapë të Pukës sot. Banorët janë gjetur përballë rrebeshit dhe nuk kanë pasur mundësi të bëjnë asgjë për të shpëtuar të mbjellat. I tillë breshër, thanë a...