Etiketa: is_tag

Reforma Zgjedhore/Opozita parlamentare firmos me maxhorancën për “5 Qershorin”! Më 30 korrik ndryshimet kushtetuese dhe hapja e listave
Partia Socialiste dhe opozita parlamentare kanë arritur marrëveshjen politike për votimin e marrëveshjes së 5 qershorit e dakordësuar mes palëve politike në Këshillin Politik dhe hapjen e listave....
Diskutimi në Këshillin Politik të Reformës zgjedhore/Orë pas ore detajet. Pyetja e Ramës: Ku bie në kundërshtim propozimi për hapjen e listave me 5 qershorin?
Ka nisur diskutimi në tryezën e Këshillit Politik për të folur ndryshimet kushtetuese të propozuara nga opozita në Kuvend dhe të mbështetura nga kryeministri Edi Rama, i cili është i pranishëm në ...
Të hënën Këshilli Politik i Reformës, merr pjesë Rama, kërkohen edhe Basha e Kryemadhi. Por Basha “arratiset” në Kosovë
Ditën e hënë do të mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Politik, për të diskutuar për listat e hapura dhe për ndalimin e koalicioneve para zgjedhore. Damian Gjinkuri i PS përmes një deklarate  ...
Rama: “I gatshëm të shkoj vetë në Këshillin Politik, që të hënën!”.
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në twitter ka thënë se ai është të shkojë dhe vetë në Këshillin Politik për të diskutuar për debatet e fundit. Kryeministri Edi Rama pranon kësht...
A mund t’ia kujtojë dikush Presidentit, që nuk është në garë në zgjedhjet e vitit 2021?
Nga Ardit Rada Përmes rrjeteve sociale, Ilir Meta ka njoftuar sot një takim tjetër që ka zhvilluar me Lulzim Bashën, i dyti për këtë javë. Përmes një frazeologjie të zgjedhur me kujdes, për t’i d...
KE si edhe Kuvendi: ‘Të ruhet marrëveshja e 5 qershorit’ për Reformën zgjedhore.
Kuvendi i Shqiperise sot iu kerkoi deputeteve te opozitës qe te votojne marreveshjen e dates 5 qershor mbi Reformen zgjedhore. Zëdhënësja e Komisionit Europian Ana Pisonero i është bashkuar par...
Reforma Zgjedhore/ Rama i përgjigjet prerë Bashës e Metës: ‘Askush s’mund të dalë mbi Kuvendin!’.
  Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur për herë të parë akuzave të opozitës jashtëparlamentare dhe Presidentit Ilir Meta për ndryshimet kushtetuese. Në një konferencë për media, Rama t...
Miratohen propozimet e opozitës së re për listat e hapura, 16 vota pro. Mund të ndalohen koalicionit parazgjedhore.
Miratohet në praim nisma e 28 deputetëve të opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese në ndryshimin e sistemit dhe eleminim të koalicioneve parazgjedhore. Kryeministri Edi Rama  është ...
“A i duan listat e hapura?”, Spiropali: PS-ja është gati, tani le të flasë Basha dhe Kryemadhi
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, ka reaguar lidhur me debatin e vazhdueshëm mes palëve politike për sa i përket listave të hapura.  Sipas Spiropalit, P...
Rama flet për Reformën Zgjedhore: Marrëveshja do shkojë në parlament, përtej asaj opozita nuk ka asnjë të drejtë
Gjatë prezantimit të kryenegociatorit për Zhvillimim e Negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, kryeministri Edi Rama ka folur d...