Etiketa: is_tag

Çelet segment i ri rrugor Plani i Bardhë-Qafa e Buallit/ Rama pritet me këngë e valle
Ditën e sotme është hapur segmenti rrugor Plani i Bardhë-Qafa e Buallit, në Rrugën e Arbrit, që pritet të shkurtojë kohën e udhëtimit Tiranë – Dibër. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi ...
Bllokohet sërish rruga e Arbrit, bora arriti mbrëmë trashësinë 15 cm.
 Qarkullimi në rrugën e Arbrit është bllokuar pas përkeqësimit të kushteve atmosferike në veri të vendit, ku përgjatë gjithë natës ka pasur reshje të dendura bore dhe shiu në pjesë të caktua...
Reshje të dendura bore në Verilindje, bllokohet rruga e Arbrit.
I gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshjet e dendura të dëborës duke vështirësuar qarkullimin në të gjitha rrugët nacionale dhe ato rurale.  Në të gjitha rrugët rurale, lëvizja bë...
Vjen dimri me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore, bllokohen disa zona malore! Rruga e Arbrit kalohet me zinxhirë
Me një “vello” të bardhë është zgjuar mëngjesin e sotëm Shqipëria, nga Thethi, Peshkopi, Llogara, Korçë, Dardhë. Ndërsa fshatrat malorë në Kukës, Dibër dhe Korçë janë bllokuar nga dëbora. Gjatë...
Hapet sot Rruga së Arbrit, banorët festojnë me muzikë e valle: Ëndërr e jona prej vitesh!
Sot hapet provizorisht rruga e Arbrit, me kalim bypass tek tuneli i Qafë-Murrzit. Policia rrugore sqaron për Report Tv se aksi do të monitorohet nga patrulla përgjatë 24 orëve njësoj si rruga e Ko...
A do paguajnë qytetarët taksë 4 euro për Rrugën e Arbrit?
Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi pyeti ministren e Financave Delina Ibrahimajn, nëse qytetarët do të paguajnë taksë për të kaluar në rrugën e Arbrit. gjatë mbledhjes së Komisionit të...
Përfundon ndërtimi i Urës së Vashës në Rrugën e Arbrit, më e larta në rajon.
Punimet për Urën e Vashës në Rrugën e Arbrit kanë përfunduar me sukses. Në pamjet e publikuara nga kryeministri Edi Rama, duket se gjithçka ka marrë drejtimin e duhur. “Ura e Vashës në Rrugën e Ar...
Hapet ‘Pandora’, dmth., gara për ndërtimin e Rrugës së Arbrit.
Kjo është legjislatura e tretë katër- vjeçare që kur ka nisur aplikimi i projektit për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, që lidh Tiranën me Dibrën dhe më tej me Mqedoninë. Edhe pse ka disa kohë që ...