Etiketa: is_tag

Rama: Samiti i Procesit të Berlinit ka hapur një rrugë që do të jetë më e zgjeruar vitin tjetër
Kryeministri Edi Rama theksoi se theksoi se Samiti i Procesit të Berlinit, që u mbajt këtë të hënë në Tiranë, ka hapur një rrugë që do të jetë më e zgjeruar vitin tjetër. Këtë koment ai e bëri në ...
Një i ri tentoi të çajë perimetrin e sigurisë të vendosur për Samitin, shoqërohet në Polici.
Policia e Tiranës ka ndaluar një të ri i cili me motor tentoi të çajë perimetrin e sigurisë që është vendosur në qendër të kryeqytetit për samitin e Procesin e Berlinit. I riu nuk i është bindu...
Olaf Scholz të hënën, një ditë para Samitit, mbërrin në Tiranë. Arsyet…
Nga Anila Shuka DW Kancelari gjerman do të marrë pjese në Samitin e Procesit te Berlinit dhe pritet të bëjë takime bilaterale edhe me përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë. Kancelari gjerman O...
“Dialogu Kosovë – Serbi, zgjidhja për paqe”, Baerbock: NATO e vendosur të rrisë angazhimin e saj në veri
“Konferenca të tilla e shërbejnë pikërisht edhe qëllimit që të mund të bisedojmë më njeri tjetrin edhe për tema delikate. Nuk do të kishte kuptim që ne vetëm do të informonim njëri tjetrin. E k...
“Sulm terrorist e tinëzar”, e quajti Bearbock e Gjermanisë sulmin serb të 24 shtatorit.
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Bearbock dënoi sulmin terrorist ndaj policisë së Kosovës dhe kërkoi nga Serbia të çojë përpara procesin hetimor dhe të sqarojë rrethanat e ngjarjeve të 2...
Ministeriali në Tiranë / Ivica Daçiç bojkoton foton familjare, debate mes tij dhe ministres gjermane
Ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit është mbledhur në Tiranë ditën e sotme, takim ky që i paraprin Samitit të Procesit të Berlinit të hënën e 16 Tetorit. 24 delegacione...
Sot në Tiranë, takimi i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit. Mes tyre, Daçiç dhe Gërvalla
Sot në Tiranë mbahet ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit, takim ky që i paraprin samitit të Procesit të Berlinit më 16 Tetor në kryeqytetin shqiptar. Në takim sot mësoh...
Samiti në Tiranë/ Bislimi i Kosovës nuk pranohet si ‘i pa përshtatshëm me protokollin’.
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë rajonin, kryeministri shqiptar ka ftuar liderët e Ba...
Kancelari gjerman: ‘Europa është e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor’. Nis samiti i procesit të Berlinit.
Sot, pak më parë, ka nisur Samiti i Procesit të Berlinit. Kancelari gjerman Olaf Scholz është shprehur se Europa është e plotë vetëm me Ballkanin Perëndimor dhe se procesi i Berlinit do të nxisë i...
Rama: Nacionalizmat e BE po na vështirësojmë procesin e integrimit
Kryeministri Edi Rama ka folur në Samitin e Berlinit, ku  nuk kurseu kritikat për BE, duke u tregua mjaft i ashpër se ndërkohë që vetë BE flet për të shuajtur nacionalizmat e Ballkanit, në fakt po...