Etiketa: is_tag

jon një vizion i përbashkët”/ Samiti i Ballkanit Perëndimor, Rama në Mal të Zi
Në Kotorr të Malit të Zi, sot mbahet Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku liderët e vendeve të rajonit, përfaqësues të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të disk...
“Dua të ndaj një sekret…”, Varhelyi: Rajoni mund të bëhet gati më shpejt për të qenë pjesë e BE-së
Në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, komisioneri Oliver Varhelyi tha se rajoni mund të bëhet gati më shpejt për t’u bërë pjesë e Bashkimit Europian. “Dua të ndaj nj...
Anëtarësimi në BE, Rama me Varhelyin: Edhe pse Greqia na bllokoi, ne nuk humbëm kohë
Edi Rama: Dua të shtoj diçka asaj që tha komisioneri që ka të bëjë me thelbin, jo me procedurat. Ne vazhdojmë të punojmë çdo ditë me komisionin, si të ishim duke negociuar gjithkça që duhej negociuar ...
Shqipëria është gati për të hapur negociatat me BE”, Varhelyi: Greqia nuk duhet të bllokojë procesin
“Pra, ju dëshironi që unë të flasë për Shqipërinë në mënyrë negative? Nuk do ta bëj këtë, puna e Shqipërisë është pozitive. Hapat tuaj e kanë treguar këtë dhe ja ku jemi. Ne jemi të dakordësuar në...
Rama në Samit: Kombe si ne duhet të mbështesin Ukrainën, që të mos kthehemi në ushqim për Rusinë
Ka nisur në Pallatin e Brigadave Samiti Ukrainë – Europa Juglindore, një tryezë e përbashkët e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja. Në fjalën e tij kryeministri Edi Rama tha se Ukr...
Samiti për Ukrainë/ Policia tregon kufizimet dhe rrugët që do të bllokohen në Tiranë
Tirana do të jetë nën masa të forta sigurie gjatë datave 27 dhe 28 Shkurt 2024 për shkak të samitit të Ukrainës që do të mbahet në kryeqytetin shqiptar, ku do të vijë për herë të parë Presidenti u...
Samiti për Ukrainën në Tiranë, e pranishme do të jetë edhe Vjosa Osmani nga Kosova.
Kosova do të përfaqësohet nga Presidentja Vjosa Osmani në samitin për Ukrainën që do të mbahet më 28 shkurt në Tiranë. Zelensky pritet të mbërrijë mbrëmjen e 27 shkurtit në Tiranë, ndërsa më datë ...
Rama në Shkup: Të afrohemi sa më shumë me BE! Derisa BE të na aderojë, të aderohemi vetë ne
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Samitin për Ballkanin Perëndimor që po mbahet këtë të hënë (22 janar) në Shkup, deklaroi se deri në momentin që Bashkimi Evropian të bëjë rajonin pjesë të ...
Rama në Samitin e Shkupit: Duhet të na mbajnë mend jo vetëm për përleshje, por që kemi bërë diçka për biznesmenët dhe për qytetarët tanë
MAQEDONI E VERIUT- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë qëndrimit në Shkup në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor tha se vendet duhet të shohin përtej ngjyrave të flamujve dhe të bash...
Rekomandimet e BE-së për Shqipërinë. Sot mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit, Borrell dhe Varhelyi në Tiranë!
Këtë të enjte do të mbahet në Tiranë takimi i radhës i Këshillit të Stabilizim Asocimit mes BE dhe Shqipërisë. Në kuadër të këtij takimi mbërritën dje në Tiranë dy zyrtarët e lartë të Bashkimit Eu...