Etiketa: sarkozy

Nicolas Sarkozy shpallet fajtor për herë të dytë
sh-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, u dënua të enjten e 30 shtatorit me një vit burg. Kjo për financimin e paligjshëm të fushatës në vitin 2012, duke e bërë atë kreun e parë të shtetit fran...
Nicolas Sarkozy, ish president i Francës dënohet me 3 vjet burgim
Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është dënuar me tre vjet burg për korrupsion. Sarkozy, do të kryejë vetëm 1 vit të dënimit, pasi 2 janë pezulluar. Ish-presidenti u shpall sot fajtor nga ...
Ish presidenti francez, Sarkozy para gjykatës për financime ilegale, dyfishe, të fushatës.
( AFP) Ish presidenti francez, Nicolas Sarkozy humbi gjyqin e  fundit në gjykatën e apelit ditën e Marte kundër një urdhri që e dërgoi në gjyq me akuzën për financim të paligjshëm gjatë fushatës s...
Kryeministri Rama me Nikolas Sarkozy në Tiranë, ‘mik i çmuar’.
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka postuar një video në “Facebook”, ku shihet së bashku me ish-presidentin francez Nikolas Sarkozy. Rama thotë se e ka ftuar sot Sarkozinë në zyrën kryeministrore...
Francë, Sarkozi do të gjykohet për korrupsion
Gjykata e Kasacionit hodhi poshtë rekurset e paraqitura nga ish-kreu i Eliseut. Akuza ka të bëjë me përpjekjen per korrupsion te 2014 në dëm të Gilbert Azibert Giuseppe Aloisi Ish presidenti...
Nicolas Sarkozy: Ish Presidenti i Francës do të paraqitet në gjyq për korrupsion.
Ish presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy do të paraqitet në gjyq me akuzat për korrupsion dhe ushtrim influence, thonë prokurorët. Rasti i Sarcozy koncentrohet në përpjekje të imagjinuar që ka...
Ish presidenti Francez, Sarkozy ndalohet dhe po merret në pyetje i dyshuar se ka marrë miliona nga Gaddafi i Libisë
Ish presidenti Francez, Nicolas Sarkozy është ndaluar nga policia në lidhje me deklarimet se ai ka marrë 50 milionë euro nga diktatori Libian Muammar Gaddafi  or të financuar fushatën e tij presid...
Nicolas Sarkozy në hetim policor mbi fondet në fushatën presidenciale.
Ish- presidenti Francez përballet me një kallëzim mbi zgjedhjet e vitit 2007 për një përfitim monetar nga fondet Libiane, raporton 'The Guardian'. Nicolas Sarkozy, ish president i Francës,  ësh...
Sarkozy dështoi në garën si kandidat për President i Francës
(FOTO: Nicolas Sarkozy në një moment kur lexon rezultatin negativ në garën e tij të parë)   -Ish kryeministri i Francës François Fillon dhe  Alain Juppé tani përballë në votimet e dyta ...