Etiketa: is_tag

Qeveria/ Strategjia e Shëndetit 2021-2030: Shëndet i mirë i njeriut deri në fund të jetës!
Zëvendës ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, ka deklaruar gjatë prezantimit të Strategjisë së Shëndetit 2021-2030 se në qendër të saj do të jetë qytetari. Kjo strate...
Pse nuk duhet të stresoheni për rritjen në peshë gjatë bllokimit
Pse nuk duhet të stresoheni për rritjen në peshë gjatë bllokimit   SALLY KUZEMCHAK, MS, RDDietologe e licensuar PRILL 29, 2020 Ka shumë batuta që qarkullojnë rreth gatimit nga str...
Kryeministri Rama publikon fotot nga Stambolli: Po ngarkohen armët e mbrojtjes së jetës për pacientët dhe mjekët
Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në ‘Facebook’ka njoftuar se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor. Rama i bën me dije se aeroplani i ‘Air Albania’ me em...
Ju thoni shprehjen ‘mjeku human’…Në çdo 5 minuta mjekët vrasin një njeri.
Askush nuk shpjegon pse thotë për mjekun ‘human’. Po të bëni pyetje më të thella, do të formuloni jo fjalën ‘human’, por ‘vrasës’. Miliona vetë sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë bëhen ...
Merkel thotë jam ‘shumë mirë’ pavarësisht nga dridhja e tretë. Mund ta zëvendësojë zëvendës- kancelari.
AFP Berlin (AFP) - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka insistuar se ajo ishte "shumë mirë", pavarësisht se kishte vuajtur herën e tretë të dridhjeve në më pak se një muaj të mërkurën, që ngjal...
Doktori i Donald Trump: Presidenti gëzon ‘shëndet shumë të mirë’.
Mjeku i Presidentit Donald Trump, Sean Conley tha se presidenti është “me shëndet shumë të mirë” pas një vizite ditën e Premte. “Ndërsa raporti dhe rekomandimet po finalizohen, jam i lumtur të ...
Paracetamoli dhe ibuprofeni, vjen ilaçi që i kombinon ato
Paracetamoli dhe ibuprofeni nuk janë e njëjta gjë, por shpesh ato përdoren njësoj:tani vjen një ilaç që do të kombinojë dy veprimet Nga: Elisabetta Esposito / Dilema ndërmjet pirjes së parac...
Spermidina, eliksiri i jetës së gjatë: ja ku ta gjejmë
Spermidina është quajtur eliksiri i ri i jetës së gjatë: Kjo substancë gjendet në shumë ushqime, shumë prej të cilave edhe shumë të zakonshme   Spermidina është një aleat themelor për s...
Çfarë mund t’i bëjë i nxehti trupit tuaj?!
1.Djersitje Është sistemi juaj I ftohjes natyrale. Trupi juaj shtyn djersën në sipërfaqen e lëkurës. Ndërsa ajri e thith atë (avullim),largon nxehtësinë dhe ju freskon. Kjo funksionon më mirë n...
Të bësh këto 5 gjëra çdo ditë do të të bëjnë të ndihesh më i lumtur
Nga Saundra Jain, MA, PsyD, LPC Si e kuptoni nëse jeni të lumtur? Pyetje e vështirë për t'u përgjigjur, apo jo? Çfarë kuptimi ka lumturia për ju? Një pyetje edhe më e vështirë për t'u përgjigju...