Etiketa: is_tag

Zbulohet depo luftarake e bandave në Sukth, sekuestrohen armë, granata dhe mijëra fishekë
Policia e Durrësit thotë se ka zbuluar një bazë armatimesh që dyshohet se shërbente për furnizimin e grupeve kriminale, me armë zjarri dhe me municion luftarak. 2 ditë më parë, Policia e Durrësit ...
Shtëpia e barit e Shijakut, nën hetim vihen edhe dy punonjës të OSHEE-së
Detaje të reja kanë dalë nga zbulimi i shtëpisë së barit dhe arsenalit të armëve në Shijak. Burime konfirmojnë për “Euroneës Albania” se nën hetim janë dhe dy punonjës të OSHEE-së dhe disa pers...
Shtëpi bari në Shijak. Sasia e madhe e vazove “fundosi” vëllezërit Krasniqi
Gazetari i ABC News, Leonidha Musaj ka qenë prezent në “shtëpinë e barit” në Shijak, ku u gjet edhe një arsenal armësh. Musaj shprehet se vila ndodhet në një zonë të banuar, me shumë biznese dhe n...
Kërkohet Ervis Martinaj. RENEA derë më derë ku ka rekorde kriminale në Shijak.
Forcat RENEA janë duke ushtruar paraditen e sotme disa kontrolle në Shijak. Raportohet se kontrollet po zhvillohen në vende ku dyshohet se mund të jenë të dyshuar për procedentë kriminalë. Forcat ...
Laboratori i prodhimit të kriptomonedhave gjendet në Shijak, ndalohet një person
Konsumimi i madh i energjisë elektrike çoi këtë të premte efektivët e policisë, pas dyshimeve të ngritura, në zbulimin e një laboratori kriptomonedhash në një fshat të Shijakut. Burimet nga pol...
Makina përplaset me shtyllën elektrike në Shijak, ndahet në dysh! Shpëton fatmirësisht shoferi
Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në Shijak, ku fatmirësisht nuk ka pasur viktima. Një makinë që ecte me një shpejtësi skëterre ka humbur kontrollin dhe më pas është përpla...
Rama gjen një Lulzim Bashë në Shijak. Ironia: ‘Jo të gjithë Lulzim Bashët flenë gjumë!’.
Kryeministri Edi Rama ka qenë  sot në Shijak ku ka inspektuar punimet për rindërtimin dhe në kantierin në lagjen e re të Shijakut ka takuar një punëtor të quajtur Lulzim Basha. Teksa takoi punë...
“Të shpëtojmë njerëzimin, vrisni një çifut”/ Bën thirrje një 39-vjeçar nga Shijaku.
Një 39-vjeçar nga Shijaku që bënte thirrje, në rrjetet sociale, për të vrarë hebrenjtë, është arrestuar nga Policia e Tiranës. Efektivët e Drejtorisë së Antiterrorit arrestuan Eduard Guzën 39 v...
Ku e zhdukën trupin e Jan (Dod) Prengës? Foli dëshmitari: ‘E zbrita trupin nga furgoni dhe ia dorëzova Altin Hajrit’.
Prokuroria i ofron statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë një prej të dyshuarve për rrëmbimin dhe torturimin deri në vdekje të Jan (Dod) Prengës. Bëhet fjalë për të arrestuarin Festim Bexhdil...
OFL vë në rrethim kompleksin “e Artë” ku u masakrua edhe Jak Prenga, në Shijak
Operacioni Forca e Ligjit (OFL) ka zbarkuar të hënën në Kompleksin “Golden” në Shijak, që është në pronësi të familjes Hajri, një pjese e së cilëve ranë ne pranga të dyshuar si pengmarrësit e Jak ...