Etiketa: is_tag

Rama uron vitin shkollor nga gjimnazi në Paskuqan: Emri i shkollës ‘Gramoz Palushi’ ka simbolikë aktuale.
Kryeministri Edi Rama këtë të hënë me nisjen e vitit të ri shkollor ka qenë në inspektimin e nisjes së procesit mësimor në gjimnazin “Gramoz Palushi”, në Paskuqan ku studiojnë 630 nxënës dhe janë ...
Nis viti i ri shkollor/ Veliaj: Nga ora 07:00 deri në 09:00 ndalohet qarkullimi i mjeteve të transportit të mallrave në Tiranë
Nga e hëna, asnjë mjet i transportit të mallrave, kryesisht ushqimore, që furnizojnë supermarketet e Tiranës, nuk do të qarkullojë në orarin 07:00 – 09:00 të mëngjesit. Me nisjen e vitit të ri shk...
Gramsh/ Lule dhe qirinj në bankën e 16-vjecarit të vrarë, atletet e Fatjonit presin në klasë.
Lule në bankë, qirinj të ndezur, dhë atletet e 16 vjecarit, janë këto pamjet therëse, të trishta që vijnë nga klasa e 16-vjecarit Fation Bici, i cili mbeti i vrarë gjatë një sherri me bashkëmoshat...
Tre ditë zi në Serbi/ Tragjedia në Beograd, në një shkollë u vranë me armë 9 nxënës; mbi 10 të tjerë të plagosur
Një tragjedi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Beograd. Një nxënës i klasës së shtatë ka vrarë me armë zjarri 8 bashkëmoshatarë dhe ka plagosur mbi 10 të tjerë. Kjo ngjarje ka shokuar opinionin vend...
Drejtoresha e shkollës në Rubjekë, Durrës, humb jetën, e zë korenti në dush
Drejtoresha e shkollës 9-vjeçare Rubjekë në Durrës, Ornela Gjeçi, ka humbur jetën e ditën e sotme pasi e zuri korrenti në dush. Gjeçi, 45 vjeç është dërguar në spitalin e Durrësit rreth orës 08...
Sot vijnë në shkollë 450 mijë nxënës, 29 mijë për herë të parë
Sot nis viti i ri shkollor për arsimin parauniversitar. Rreth 29 mijë nxënës ulen për herë të parë në bankat e shkollës. Që në orët e para të mëngjesit, ka trafik të rënduar në rrugët e Tiranës pa...
Të shtëna në Teksas: 19 fëmijë mes të vdekurve në shkollën fillore
Nëntëmbëdhjetë fëmijë të vegjël dhe dy të rritur kanë vdekur nga të shtënat në një shkollë fillore në Teksasin jugor. Personi i armatosur hapi zjarr në shkollën fillore Robb - e cila mëso...
4 ditë protestë dorëzohet ARRSH, Rruga e Rinasit kthehet në gjendjen e mëparshme!
ARSEN RUSTAJ/ Rruga e Rinasit do të hapet me dy kalime. Pas protestës së banorëve dhe raportimit live për të katërtën ditë radhazi të Report Tv, që sot vërtetoi edhe se nuk ka asnjë rrugë alter...
Ndryshon vendimi i Ministrisë së Arsimit. Kushi: ‘Shkolla nis më 27 shtator!’
Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka njoftuar se viti i ri shkollor do të nisë dy javë më vonë se ç’ishte parashikuar. Ky vendim është marrë për të zgjatur periudhën e mësimit plotësues, i cili ...
Rrjedhje gazi në një shkollë në Tiranë/ Katër nxënës dërgohen në spital. Evakuohen të tjerët
Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Rreth orës 09:30, në një shkollë jopublike në rrugën “Don Bosko”, si pasojë e një rrjedhje gazi në sistemin e ngrohjes, është bërë evakuimi ...