Etiketa: is_tag

Rama iu përgjigjet akuzave të zyrtarëve britanikë se shqiptarët kanë lidhje me krimin: ‘Vënia në shënjestër, retorikë e lehtë, por injorohen faktet!’
Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me deklaratat e ardhura nga disa zyrtarë të Britanisë së Madhe të cilët i kanë akuzuar shqiptarët se pjesëtarë të grupeve kriminale dhe kanë kërkuar largimin...
Rama në Izrael organizon ‘Natën e Nderit’ për shqiptarët atje! “Shpëtimi i hebrenjve, pjesë e ‘thesarit’ tonë kombëtar”, tha Rama
Në mbyllje të vizitës së tij dyditore në Jerusalem, Kryeministri Rama mori pjesë në aktivitetin “Nata e Nderit”, organizuar në emër të të gjithë shqiptarëve, nga izraelitët. Rama tha se historia e b...
Raporti sekret trondit Britaninë, “40% e emigrantëve që mbërrijnë nga Franca me gomone janë shqiptarë”
Rreth 40% të gjithë emigrantët ilegalë që kalojnë me gomone dhe mjete të tjera lundruese ngushticën midis Francës dhe Britanisë së Madhe, në drejtim të kësaj të fundit, janë shtetas shqiptarë....
Lufta Rusi- Ukrainë/ Ministria e Jashtme u bën thirrje shqiptarëve: ‘Largohuni sa më parë nga Ukraina!’
Shqipëria u ka bërë thirrje shtetasve të saj që të largohen sa më parë nga Ukraina. Në një njoftim zyrtar, Ministria e Jashtme, thekson se po ndjek me vëmendje zhvillimet pranë kufirit ukrainas, d...
Zgjimi i Mesjetës
Frrok Çupi Na mbyllën- më në fund, si delen e zezë. Pak më parë na akuzuan, përmes një prokurori, si ‘gjaku i prishur në Ballkan’ apo lloji njerëzor që edhe kur mbrohet bën faj. Nuk i dihet se ku d...
Serbia arreston 4 persona që sulmuan dy të rinjtë shqiptarë
Katër persona janë arrestuar për shkak të sulmit ndaj dy shqiptarëve që ndodhi në qytetin serb të Novi Sadit mes natës së shtunë dhe të diel, ka thënë ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsha...
S’janë gjë shqiptarët.
Frrok Çupi/ Po të mos kishin këtë mbresë, të huajt nuk do t’i nisnin turbullirat e botës duke përdorur shqiptarët të parët... Mirëpo ata, edhe pse të pa mbledhur në një dhomë ‘kongresi’, i bënë njëri...
Thirrja në Maqedoni “Shqiptar i mirë është shqiptari i vdekur”, Ministria e Jashtme proteston
Thirrjet antishqiptare dhe raciste që u dëgjuan një ditë më parë në Krushevë, janë dënuar edhe nga Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë. Para syve të presidentit të Maqedonisë G...
Shqiptarët rrinë në punë 48 orë në javë; si askush në Europë. Jemi në komunizëm për nga sistemi i orëve të punës.
Është më e sakte kur thuhet se shqiptarët “rrinë në punë”, se sa të thuash “punojnë” 48 orë në javë. Sepse kjo e lidh më mirë kohën e gjatë në punë me sistemin komunist dhe produktin minimal që me...
Shqiptarët e Floridas nuk pranojnë të largohen nga ‘Irma’; edhe këtu të përçarë
Nga Lek Gjoka ... Në shtetin e Floridës jetojnë mbi 50 mijë qytetarë shqiptarë ku pjesa me e madhe janë stabilizuar dhe janë bërë një me qytetaret e tjerë të Floridës sidomos brezi i ri . Dukë ...