Etiketa: is_tag

Turqia shpall gjendjen e emergjencës! Mbi 2300 viktima e 9000 të plagosur
Një tërmet i fuqishëm 7.9 ballë ka goditur kufirin mes Turqisë jugore dhe Sirisë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima dhe mbi 9000 të plagosur. Lëkundjet që zgjatën më shumë se 2 minuta trondit...
Bashkimi Europian dërgon grupe shpëtimi drejt Turqisë, nisja bëhet nga Holanda
Bashkimi Evropian ka dërguar grupe shpëtimi në Turqi, për të ndihmuar me emergjencën e krijuar pas tërmetit shkatërrues, i një magnitude prej 7.4 i shkallës Rihter, i cili goditi në ...
Shqipëria u zgjat dorën e ndihmës Turqisë dhe Sirisë pas tragjedisë së tërmetit
Shqipëria do të jetë gati të ndihmojë Turqinë dhe Sirinë pas tërmetit shkatërrues të rënë në kufirin mes dy vendeve në orët e para të mëngjesit të 6 shkurtit, ku të paktën 500 persona janë gjetur ...
Tërmet i përbindshëm në Turqi e Siri, bilanci i vdekjes shkon në mbi 600 persona.
Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.8 të shkallës Rihter ka lënë të vdekur mbi 600 persona mes Turqisë dhe Sirisë, pasi lëkundjet e forta sizmike shkundën gjithë rajonin në orët e para të mëngjes...
Kreu i ISIS në Siri vritet në një sulm ajror amerikan. Biden: Mesazh për të gjithë terroristët
Shtetet e Bashkuara vranë liderin e Shtetit Islamik në Siri, Maher al Aqal, në një sulm ajror pranë Afrinit në veriperëndim të vendit. Këtë e ka bërë të ditur transmetuesi “Nbc” duke cituar bu...
Shpëtohen edhe 13 shqiptarë nga kampi i ferrit të ISIS në Siri, 4 gra dhe 9 fëmijë!
Shpëtohen edhe 13 shqiptarë nga kampi i ISIS në Siri! 4 gra dhe 9 fëmijë i dorëzohen autoriteteve shqiptare. Lajmin e ka bërë me dije në Twitter, një zyrtar i lartë sirian Dr. Abdulkarim Omar “...
Gazeta “The Guardian” zbulon metodën e arratisjes së grave nga kampi Al Hol në Siri
Me qindra gra të huaja të lidhura me Shtetin Islamik, janë duke i shpëtuar qëndrimit në kampin Al Hol në Siri duke u martuar me burra që i njohin online të cilët paguajnë që ato të nxirren jashtë ...
Në Lindjen e Mesme ka edhe gra shqiptare që nuk duan të largohen nga ‘ferri’ i kampeve të Sirisë: Marc Ghorayeb
Marc Ghorayeb këshilltari jo rezident i kryeministrit Edi Rama në Lindjen e Mesme në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Liban Muhamed Veliu thotë se ka edhe gra shqiptare që nuk ...
Joe Biden urdhëron sulme ajrore: bombardon përsëri në Siri
CHARLIE SPIERING Presidenti Joe Biden urdhëroi përsëri sulme ajrore në Siri të Dielën, hera e dytë që e ka bërë këtë në presidencën e tij të re. Pentagoni njoftoi të Dielën në një deklaratë ...
Pamjet/ 4 fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri, nisen për në Shqipëri! Flet Endri Dumani: Mezi pres të takoj mamin…
Katër fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri Al Hawl po nisen drejt Shqipërisë. Fëmijët e mitur dhe gruaja ndodhen aktualisht në aeroportin e Bejrutit, ku kanë hipur edhe në avi...