Etiketa: siri

Gazeta “The Guardian” zbulon metodën e arratisjes së grave nga kampi Al Hol në Siri
Me qindra gra të huaja të lidhura me Shtetin Islamik, janë duke i shpëtuar qëndrimit në kampin Al Hol në Siri duke u martuar me burra që i njohin online të cilët paguajnë që ato të nxirren jashtë ...
Në Lindjen e Mesme ka edhe gra shqiptare që nuk duan të largohen nga ‘ferri’ i kampeve të Sirisë: Marc Ghorayeb
Marc Ghorayeb këshilltari jo rezident i kryeministrit Edi Rama në Lindjen e Mesme në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Liban Muhamed Veliu thotë se ka edhe gra shqiptare që nuk ...
Joe Biden urdhëron sulme ajrore: bombardon përsëri në Siri
CHARLIE SPIERING Presidenti Joe Biden urdhëroi përsëri sulme ajrore në Siri të Dielën, hera e dytë që e ka bërë këtë në presidencën e tij të re. Pentagoni njoftoi të Dielën në një deklaratë ...
Pamjet/ 4 fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri, nisen për në Shqipëri! Flet Endri Dumani: Mezi pres të takoj mamin…
Katër fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi famëkeq në Siri Al Hawl po nisen drejt Shqipërisë. Fëmijët e mitur dhe gruaja ndodhen aktualisht në aeroportin e Bejrutit, ku kanë hipur edhe në avi...
Fëmijët nga Siria nesër në shtëpi! Rama nga Libani: Kemi qenë me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit! (flet edhe për Eva Dumanin)
I dërguari i Top Channel në Liban, gazetari Muhamed Veliu raporton se janë sjellë në Beirut nga kampi Al Hol në Siri, Floresha Rasha gruaja dhe fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe R...
Operacioni në Siri, Rama jep detaje: Nëse gjithçka shkon sipas planit, nesër kthejmë në Atdhe katër fëmijë, i hapim rrugë fazës ll…
Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje për operacionin në Siri për kthimin e fëmijëve dhe qytetarëve shqiptarë në atdhe. Rama thotë se operacioni është kompleks dhe synon nxjerrjen e fëmijëve sh...
Nis kthimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol në Siri, Gjysmëhëna e Kuqe siriane: Kërkesa nga qeveria shqiptare (Video)
Nis riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol në Siri. Bëhet fjalë për një bashkëpunim humanitar që do të kthejë në familjet e tyre fëmijët e mbetur në Siri. Gjysmëhëna e Kuqe siriane ka ...
Trump nuk lejon riatdhesimin nga Siria sepse gruaja “ishte pjesë e ISIS”, Gjykata i jep të drejtë
Drejtësia amerikane i ka dhënë të drejtë presidentit Donald Trump, i cili nuk lejon riatdhesimin e një personi nga Siria. Sipas vendimit të gjykatës, Hoda Muthana, 25 vjeçarja e lindur në Alaba...
‘Më merr me vete në shtëpi, babi, të lutem!’. Tmerri i Alvinit merr fund.
Koment/ “Më merr me vete në shtëpi të lutem. Më ka marrë shumë malli, babi”. Kjo ishte letra e vetme që Alvini i vogël i kishte dërguar nga Siria, babait të tij Afrim Berisha, duke i kërkuar ta...
Alvin Berisha, 11 vjeçari shqiptar, del nga ‘kampi i ferrit’ në Siri.
  Është nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, referuar mediave në gjuhën arabe dhe tani ndodhet në një vend të sigurt. Sipas Report.tv, operacioni ende nu...
Faqja 1 prej 912345...E fundit »