Etiketa: is_tag

Putin shmang vizitën në Francë; Parisi ofron biseda veç mbi Sirinë
  Presidenti Rus Vladimir Putin, nuk do të shkojë në Paris javën që vjen pasi nuk pranoi që të takojë Presidentin Holande që të flitet vetëm mbi Sirinë, tha për Reuters një burim nga zyra ...
Konflikti në Siri:OKB, gati të shpërndajë sërish ndihmat humanitare
Organizata e Kombeve të Bashkuara ka vendosur të vazhdojë operacionin për shpërndarjen e ndihmave humanitare në Siri. Sulmi i së hënës mbi kamionët e OKB, i mori jetën 20 civilëve dhe çoi në pezul...
Turqi-SHBA, gati që së bashku të luftojnë Shtetin Islamik
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha se ai dhe Shtetet e Bashkuara janë gati të godasin të ashtuquajturin Shteti Islamik IS) nga Raqqa e Sirisë ku luftëtarët Islamikë po e mbajnë fort. ...
Rusia i drejton raketat cruise drejt Sirisë
    Flota luftarake Ruse në Detin Mesdhe lëshoi raketa cruise në pozicione afër Aleppo, dje e Premte. Ky është një tjetër sinjal se në të ardhmen Moska  do të zgjerojë mbështetjen ...
FOTO: Militantët e ISIS marrin civilë si mburojë
Disa foto nga ajri janë shpërndarë ku tregohen civilët që po përdoren si mbrojtje nga militantë të Shtetit Islamik, me qëllim që të arratisën nga qyteti verior i Sirisë, Manbij. Forcat Demokrat...