Etiketa: is_tag

Kim: 2021 viti i kthesës, prokurorët e SPAK u bënë heronjtë e rinisë, tmerri i kriminelëve e shpresa e vendit! Soreca: Magjistratët ishin nën presion nga krimi e politika, tani frika ka kaluar tek ata
Në një ceremoni të posaçme u certifikuan sot 28 agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në aktivitetin e shpërndarjes së certifikatave, ishin të pranishëm ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasador...
Soreca: SPAK po godet lart, nuk kanë më frikë prokurorët, ata lart nuk mbrohen dot
Ambasadaori i BE, Luigi Soreca i ka konsideruar këto dy vite të SPAK shumë të rëndësishme për Shqipërinë. Soreca u shpreh se në fillim kur u krijua SPAK frika ishte tek gjykatësit dhe prokurorë...
Progres-raporti i KE/ Rama: Na i hapin apo jo negociatat, ne nuk ndalemi! Europën e ndërtojmë këtu
Kryeministri Edi Rama tha se KE rikonfirmoi edhe një herë se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet për nisjen e negociatave dhe se ky raport është një udhërrëfyes për Shqipërinë. Rama tha ...
BE: Akuzat e ‘Teatrit’ janë shpifje dhe të pabazuara!’
Bashkimi Europian (BE) ka hedhur poshtë të gjitha akuzat e bëra nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kundrejt ambasadorit Luigi Soreca. Akuza të pabaza dhe shpifje i ka quajtur BE, teksa thekson...
Kallëzimi në SPAK i Aleancës për Teatrin ndaj Luigi Soreca-s, është blof! Kreu i delegacionit të BE ka imunitet diplomatik!
Koment/ Aleanca për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka dorëzuar sot në SPAK një padi për ambasadorin e Bashkimit Europian, Luigi Soreca, të cilin e akuzon se ka tentuar që të ushtrojë ndikim te Gj...
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit në SPAK ambasadorin Soreca
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar sot në SPAK padinë e saj në adresë të ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca. Në padi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kërkon zbardhjen e takimit m...
Soreca i KE thotë se ‘Shqipëria nuk është vetëm në këtë luftë’. Nënkuptohen SHBA dhe BE.
Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka folur në konferencën “Sfidat dhe mundësitë në luftën kundër korrupsionit”, ku marrin pjesë një sërë zyrtarësh. Ndër të tjera në fjalën e tij, S...
Ndërtohet godina e re e Ujësjellës- Kanalizimeve në Kamzë/ Soreca: ‘BE investon 25.5 milionë euro për ujin’.
Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ishte sot me kryeministrin Edi Rama në godinën e re të Ujësjellës- Kanalizimeve, që është ndërtuar në Kamzë. Soreca u shpreh se ky investim është i fi...
Rama dhe Soreca në Kurbin: Shkollat po rilindin pas tërmetit falë financimit të BE!
Kryeministri Edi Rama së bashku me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca dhe ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj, kanë ndjekur punimet në shkollat “Gjokë Elezi” dhe “Demokracia” në Kurbin. Nga atje R...
OSBE tha se zgjedhjet e 25 prillit ishin të rregullta, ka përmirësime krahasuar me zgjedhjet e kaluara/ Soreca
Nga Durrësi Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca u shpreh se zgjedhjet e 25 prillit kanë qenë më të mira se te kaluarat, ndërsa parregullsitë e konstatuara duhet të hetohen nga administrata z...