Etiketa: is_tag

Kylian Mbappé, futbollisti i të ardhmes, sot mbush 24 vjeç
Kylian Mbappé është futbollist profesionist francez, i cili luan si sulmues për Paris Saint-Germain dhe Kombëtaren Franceze. Ai lindi në Paris më 20 dhjetor 1998. Menaxheri i Mbappé është ba...
Ceremoni nderimi për Florian Markun, Rama i dorëzon ‘Yllin e Madh të Mirënjohjes
Një tjetër kampion i sportit shqiptar u nderua sot me një ceremoni të dedikuar për arritjen dhe ngritjen lart të flamurit shqiptar. Boksieri Florian Marku u nderua nga Kryeministri Edi Rama me med...
Evangjelia Veli shpallet kampione Evrope në peshëngritje, ngre 208 kg në dygarësh!
Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli ka arritur rezultat historik, duke u shpallur Kampione Europe. Ajo ka fituar medaljen e artë në stilin e shkëputjes dhe në dygarësh për peshën deri në 55 kg...
Ndahet nga jeta boksieri i shquar dhe zëri i sportit, Ahmet Golemi
Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, boksieri dhe komentatori i njohur i boksit, Ahmet Golemi. Lajmin e ndërrimit nga jeta të Golemit e ka dhënë i biri i tij nëpërmjet rrjeteve sociale. ...
Ndeshja Shqipëri-Angli, në rrezik/ Policia nuk garanton dot sigurinë! FSHF: Anulimi i sfidës do të ishte katastrofë
Sfida e Shqipërisë me Anglinë është në rrezik. Policia e Shtetit nuk merr përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes. Lajmin e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit e cila thotë se i ka mbërritur një shkr...
Maradona magjepsi botën me “Pibe de oro”-n e tij
Mediat: "Një arrest kardiak". Në 1986 ai udhëhoqi Argjentinën në majën e botës, ai e bëri Napolin të ëndërrojë me dy kampionate Orlando Sacchelli    Futbolli humbet një nga kampionët më t...
E jashtëzakonshme çfarë kanë bërë tifozët grek për Shqipërinë
Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e 26 nëntorit të gjithë kanë reaguar, nga emra të njohur të muzikës shqiptare deri tek vendet fqinje, raporton ATNA. Edhe Greqia me Serbinë që deri më ...
Messi, Rapinoe fitojnë çmimet e FIFA-s për Lojtarin e Vitit
AFP Milano (AFP) - Lionel Messi fitoi çmimin Lojtari i Vitit të FIFA-s per meshkujt të Hënën me Megan Rapinoe qe ka fituar çmimin per femra për të kapur një vit historik për Shtetet e Bashkuara...
Kryeministri italian favorizon pauzën në Serinë A pas vdekjes së tifozit. Racizmi!
  Romë (AFP) - Kryeministri italian Giuseppe Conte tha të premten se ishte në favor të një pauze në ndeshjet e Serise A pas vdekjes së një tifozi përpara një ndeshjeje ne mes-javë mes Inte...
Cristiano Ronaldo dhe akuzat për përdhunim, rasti shpërtheu për një “jo” të bujshme të Juventusit?
Është pyetja që gjithkush ka kërkuar që kur Cristiano Ronaldo u akuzua për përdhunim: përse Kathryn Mayorga priti nëntë vjet për të denoncuar faktin publikisht? Për t’i dhënë përgjigje pyetjes ësh...