Etiketa: is_tag

Sulmi ndaj Top Channel/ Dyshohet se autorët ikën drejt Vlorës, u kapën nga kamerat
Burime mediatike bëjnë me dije se autorët që kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi drejt Top Channel dyshohet se kanë ikur në drejtim të Vlorës. Disa persona mësohet të jenë shoqëruar në polici....
Policia e Kosovës në Veri sulmohet me gur dhe granata. ‘Akt terrorist!’, deklaron qeveria
(Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i përgjithshëm i Policës së Kosovës, Samedin Mehmeti.) Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në konferencë të jash...
SHBA, ja kush drejtonte sulmin.Tani del hija e FBI
  Gjatë hetimit ndaj Henry "Enrique" Tarrio, lider i Proud Boys, doli se ai ishte një informator i FBI, policia federale Amerikane, së cilës ai i ka dhënë informacione të rëndësishme dhe p...
Mbështetësit e Trump sulmohen me fishekzjarrë në restorant pas marshimit të MAGA.
Policia ka arrestuar një të dyshuar në lidhje me fishekzjarrët që shpërthyen në një restorant D.C., duke goditur mbështetësit e Trump pas "MAGA Million March" të Shtunën, sipas raporteve. Një v...
Sulm mbi Krishtërimin në Sri Lanka: Më shumë se 207 të vrarë në kisha dhe hotele. VIDEO
Të paktën 207 persona janë vrarë dhe 450 të tjerë janë plagosur në shpërthimin mbi kishat dhe hotelet në Sri Lanka, sipas policisë. Tetë shpërthime u raportuan, duke përfshirë kishat në Negombo...
Sulme ajrore mbi Siri: Shtetet e Bashkuara dhe aleatët nisin sulmin në qendrat e armëve kimike.
Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, dhe Franca kanë nisur bombardimet mbi  objektivat e shumëfishta qeveritare në Siri herët në mëngjes gjatë një operacioni që ka për objektiv qendrat ku nd...
Sulmi në Londër: Ja edhe emri i vrasësit të tretë.
  Vrasësi i tretë kundër njerëzve në London Bridge quhet Youssef Zaghba, një Marokeno- Italian. Të lindurit në Pakistan Khuram Butt, 27 vjeç, dhe Rachid Radouane, 30 vjeç, të dy banorë ...
Policia zbulon emrat e dy vrarësve në sulmin e Londrës.
(FOTO: Khuram Butt, majtas, ishte i njohur nga Policia. Djathtas: Rachid Redouane)/ Dy nga tre xhihadistët që shkaktuan terrorin në Londër të shtunën në mbrëmje, janë “emëruar” nga Policia. ...
Paris, Champs Elysees: ‘Gratë e trishtuara të policëve’ protestojnë kund dhunës.
Më shumë se 100 bashkëshorte dhe partnere të policëve kanë protestuar në Paris kundër sulmit mbi policët ku u vra një oficer policie dhe u vra një tjetër në Champs Elysees. Gratë e mërzitura të...
Terrori në Paris: Autori i sulmit ishte “në vëmendjen e anti-terrorit”.
(FOTO: Shumë francez po shprehin solidaritet me oficerin e vrarë të Policisë)/ Personi i armatosur që qëlloi për vdekje mbi një polic dhe plagosi një tjetër të Enjten në Paris, është identifiku...