Etiketa: is_tag

Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, Veliaj: Tani, për pak,nisin punët voluminoze.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dha detaje sa i takon punimeve për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Gjatë një interviste në ABC NeWs, Veliaj u shpreh se aktualisht është punuar pë...
Nga Robert Ndrenika te Tinka Kurti, aktorët në ceremoninë e nisjes së Teatrit të Ri Kombëtar.
Robert Ndrenika, Luiza Xhuvani, Artan Imami, Tinka Kurti, Luftar Paja, e shumë emra të tjerë, që kanë lënë gjurmë në skenën e Teatrit Kombëtar, ishin të pranishëm në ceremoninë e vendosjes së gurt...
Teatrit të ri Kombëtar, do quhet ‘Zemra e Tiranës’, Rama: ‘Gur i çmuar me standarde auropiane!’.
Punimet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar kanë nisur ndërsa ditën e sotme, zona është rrethuar me forca të shtuara policore. Teatri i ri Kombëtar do të quhet 'Zemra e Tiranës'.  Të pranishëm ...
Nisin punimet për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, ministre Margariti bën një krahasim.
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur në ceremoninë e përurimit të Teatrit të ri Kombëtar duke bërë një koment për opozitën. “Siç ndodh rëndomë me këto raste, ka debate të mëdha sepse e...
Erion Veliaj fiton betejën për Teatrin e ri Kombëtar në Gjykatën e Posaçme
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka fituar gjyqin në Gjykatën e Posaçme me drejtuesen e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe anetaren e Keshillit Kombetar te PD, e cila mban njekohesisht edhe...
Teatri i ri Kombëtar/ Bashkia e Tiranës hap garën për zbatimin e projektit danez
      Bashkia e Tiranës ka hapur garën për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Lajmin e mirë e dha Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në mbledhjen e sotme të Kësh...
Ish-Teatri/ Dorëzohet në SPAK kërkesa për procedimin penal ndaj kryeministrit Rama, Veliaj, Lleshaj dhe të tjerëve
'Aleanca për Teatrin' ka dorëzuar në SPAK kërkesën për procedimin penal ndaj kryeministrit Rama, kryebashkiakut Veliaj, ministrit Lleshaj dhe të tjerëve që citohen në dokumentin e siguruar nga...
Presidenti Meta humb kontrollin logjik dhe iu sulet ‘karagjozëve’ në piramidën e Republikës
(FOTO: Grupi i ish- aktoreve dhe ish- politikaneve qe mbrojne Teatrin e vjeter)/ Presidenti i republikes, Ilir Meta, sa me shume i afrohet afati i ndertimit te nje Teatri te ri Kombetar, aq me ...
Më në fund/ Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet si investim me fonde publike, plotësohen kërkesat teknike të artistëve
  Projekti i Teatrit të ri Kombëtar do të ndërtohet si një investim me fonde publike, për të plotësuar të gjitha kërkesat teknike të artistëve për vënien në skenë të shfaqjeve. Në një d...
Artistët e Teatrit paralajmërojnë grevë urie
  Artistët kanë lajmëruar përshkallëzimin e protestave në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Në protestën e zhvilluar sot para godinës së Teatrit, aktorët kanë bërë të ditur se do të hyjnë në g...