Etiketa: is_tag

Të shtëna në Teksas: 19 fëmijë mes të vdekurve në shkollën fillore
Nëntëmbëdhjetë fëmijë të vegjël dhe dy të rritur kanë vdekur nga të shtënat në një shkollë fillore në Teksasin jugor. Personi i armatosur hapi zjarr në shkollën fillore Robb - e cila mëso...
Një grua akuzohet për skemën masive të vjedhjes së votave në Teksas
  JOHN BINDER Një grua në San Antonio, Teksas, u arrestua dhe u akuzua për  operimin e një skeme masive të vjedhjes së votave pasi pamjet e fshehta te një videoje treguan se ajo kryente...
Vrasjet masive në SHBA: Trump viziton Dayton dhe El Paso
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbërritur në Texas si pjesë e vizitës në dy qytete të tramautizuara nga breshëritë në masë që morën 31 jetë. Qytetar hispanikë ishin vënë si ...
Presidenti Trump do të vizitojë vendin e vrasjeve masive, por mes kritikave dhe ‘mos mirëpritjes’.
Donald Trump do të vizitojë vendin ku ndodhi vrasja masive në Ohio dhe Texas mes paralajmërimeve se nuk do të jetë i mirëpritur. Sulmet në Dayton dhe El Paso lanë 31 persona të vdekur. Presi...
Vrasjet masive me 31 viktima në Texas dhe Ohio/ Trump dënon racizmin dhe supremacinë e bardhë.
Presidenti Donald Trump ka dënuar urrejtjen dhe supremacinë e bardhë në drejtim të publikut me rastin e breshërive masive të zjarrit që la 31 të vdekur të Texas dhe Ohio. Ai bëri thirrje pëe re...
Masakra me breshëri zjarri në El Paso të Texas lë 20 vetë të vdekur.
Njëzet persona janë vrarë dhe 26 të tjerë janë plagosur në një breshëri zjarri masiv me armë në qytetin El paso të Tekxas, SHBA. Guvernatori Greg Abbott e përshkroi këtë si " një nga ditët më t...
Të shtëna me armë në El Paso, Texas; ‘vdekje të shumëfishta’ raportohen, por numri i sakte nuk jepet/
  Një breshëri me armë zjarri në një qendër tregtare në Texas ka përfunduar në ‘fatkeqësi të shumëfishtë’, thanë zyrtarët lokal. Të shtënat ndodhën në Cielo Vista Mall in El Paso, vetëm...
Senatori amerikan citon Musolinin. Dhe tweet-imi i tij shpërthen stuhinë
-John Cornyn, i cili ka përfaqësuar Teksasin që nga viti 2002, përmendi një frazë që Mussolini pronuncoi në vitin 1929 në Asamblenë e Partisë Fashiste. Përdoruesit kanë mbetur te habitur- Nga: ...
Të shtëna me armë në gjimnazin ‘Santa Fe’ në Texas, deri në 10 të vdekur
Mes tetë dhe dhjetë persona kanë mbetur të vrarë në të shtëna me armë zjarri që kanë ndodhur në një gjimnaz të Texas- tha Policia. Sherifi i Harris, Ed Gonzalez iu tha reporterëve se shumica e ...
Texas-i dërgon trupa në kufi me Meksikën; priten edhe shtete të tjerë.
Shteti i Texas i Shteteve të Bashkuara po transferon trupat e Gardës Kombëtare në kufi me Meksikën menjëherë pas thirrjes nga presidenti Trump. Një zëdhënës i Gardës tha se një personel prej 25...