Etiketa: is_tag

Thaçi i Kosovës nuk do t’ia dijë për NATO dhe Amerikë: FSK do të bëhet ushtri moderne
Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë përgjigje për shqetësimet e ngritura nga shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, dhe ambasadori i SHBA në Prishtinë, për propozimin për krijimin e Forcave të Armatosura ...
Ushtria e Kosovës/ Liderët shqiptarë e shesin interesin e kombit kur iu mbaron “vaji i kandilit”
Nga Veritas.com.al/ Kjo nuk ka ndodhur vetëm në kohën e At Gjergj Fishtës,  të Fan Nolit ose Mehdi Frashërit. Këta u robtuan dhe u shpallen armiq nga të gjithë plehrat që vetëquheshin shqiptarë...
Dy orë maskaradë shqiptare
Nga: Berat Buzhala/ Express/ Ky ishte pak a shumë thelbi i ngjarjes: Mbrëmë, dy sadistë politikë, Edi Rama dhe Hashim Thaçi, në ekstazë të plotë, ua treguan muskujt, viktimave të tyre, tashmë t...
Presidenti Thaçi- si Poroshenko: Po na ndajnë si Krimenë!
(FOTO: Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës gjatë intervistës)/   Presidenti i Kosovës, ish luftëtar i UÇK, Hashim Thaçi, sot ka dhënë dy intervista “gjeopolitiste” mbi atë që po ndodh me...
Hije dyshimi mbi arrestimin e Haradinajt: Ish–shefi i shërbimit sekret francez: Hashim Thaçi është agjent i yni.VIDEO
  (FOTO: Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi)/   ______ (Që nga dita kur është ndaluar Ramush Haradinaj nga Policia franceze dhe mbahet në një nga burgjet e Francës, në trevat ...
Jep dorëheqjen Menduh Thaçi, kryetar i PDSH në Maqedoni
(FOTO: Menduh Thaçi)   Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi ka dhënë sot dorëheqjen nga posti. Lajmin e ka njoftuar vetë zoti Thaçi përmes një postimi në f...
Pse vjen sot në Tiranë Presidenti kosovar, Hashim Thaçi?!
Nga Leart Skiro/   Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërritur tashmë në Tiranë, në zyrat e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Vizita është njoftuar “briefly”, ...
Joe Biden takohet me krerët e shtetit të Kosovës
Zëvendëspresidenti i SHBA, Joe Biden zhvilloi sot takimin me kryeministrin Isa Mustafa. Takimi u zhvillua në ambientet e Kuvendit të Kosovës. Ishin të pranishëm dhe zëvendëskryeministrat Hajredin...
Nje tjeter akuze per Thacin
Shumë pak ditë përpara se të zhvillohet seanca për zgjedhje e Presidentit të ri të Kosovës ku Hashim Thaçi pritet të jetë kandidati kryesor, Beogradi përgatit një akuzë të montuar ndaj tij. Bëh...