Etiketa: is_tag

Kulla e Jasharëve nuk hap dyert për Hashim Thaçin.
Dyert e Kullës së Jasharëve, nga ku doli heroi Adem Jashari,  janë të vetmet të cilën Presidenti Hashim Thaçi nuk po mund t’i hapë tash e sa kohë. Ai madje arrin të shkojë edhe në dasma të familja...
Dredhitë 20 vjeçare të ‘Gjarprit’ Hashim Thaçi.
Dy vjet i uniformuar në UÇK në role ushtarake e politike, dy mandate jashtë pushtetit, tre mandate të papërfunduara në pushtet, derisa përfundimisht erdhi krye të shtetit në rolin e pretenduar të ...
Hashim Thaçi është ideator i ndarjes së Kosovës, jo Serbia/ FoNet
Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se autoritetet në Beograd “nuk janë në njëfarë marrëv...
Haradinaj e Thaçi nuk kanë gajle pse Rama i krahasoi me ‘lopët’.
  Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj nuk ka për të shtuar ose komentuar as edhe një fjalë për ofendimin që ia bëri lideri shqiptar, Edi Rama, kur nuk i kurseu t'i krahasojë udhëheqësit ...
Sot 12 vjetori i vdekjes së Rugovës. Presidenti- për ‘hajmali’ te varri i ‘tradhtarit’.
Sa ishte gjallë, Ibrahim Rugova ia pati pamundësuar Hashim Thaçit të bëhej Kryeministër. Tek pas vdekjes së Rugovës, Thaçi kishte arritur të merrte pozitën e Shefit të Qeverisë. Pavarësisht kësaj,...
Kush takon zotin Trump ‘zgjat jetën’ në pushtet. Thaçi dhe Lumija në takim të shkurtër me Donald Trump
Nga: L. Skiro/. Kush takon zotin Trump e zgjat jetën në pushtet edhe kur qeveris keq. Kjo është moto për politikanët shqiptarë. Vetë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se gjatë mble...
BE nuk i beson vetes!? Pse therriten neser Thaci dhe Vucic!?
Nga: L. Skiro/ Edhe pse nuk kane kaluar as ditet e nje jave qe nga dita kur kryeministrat e Ballkanit u takuan ne Durres, ne prani te te derguarve te BE, ku u rikrijua ‘aleanca Ballkanike’ jash...
Në Gjilan, ku e kishte syrin Thaçi për Ushtrinë e Kosovës.
Nga: Valerie Hopkins/ Politico.eu/ Portali i njohur europian “Politico.eu” i ka kushtuar një raport të veçantë iniciativës së presidentit Thaçi, për transformimin e FSK-së në Ushtri. Shkrimi...
“Syri i Popullit” si Hakmarrja. Thaçi flet për herë të parë.
  Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi. ...
Cilin po kërcënon Thaçi me dorëheqje?!
Nga: Artan Muhaxhiri, Petrit Zogaj/Express Një deklaratë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për “dorëheqje në rast të mosvotimit të Ushtrisë së Kosovës”, është parë nga njohës të rrethanav...