Etiketa: is_tag

Tillerson u largua nga Trump sepse bllokoi pushtimin e Katarit.
Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe planifikuan pushtimin ushtarak të Katarit, por u ndaluan nga ish Sekretari i Shtetit te SHBA Rex Tillerson i cili, ndoshta për këtë arsye, u lirua nga...
Donald Trump thotë se Rex Tillerson ‘Do të jetë shumë më i lumtur’ jashtë administratës.
Presidenti Donald Trump bëri një lamtumirë të shkurtër për Rex Tillerson, ditën e Martë, dhe iu tha reporterëve se tashmë ish- Sekretari i Shtetit do të jetë “shumë i lumtur” pasi u largua nga adm...
Rex Tillerson u shkarkua katër orë pasi avioni i tij u ul në aeroport.
Presidenti Donald Trump njoftoi se Drejtori i CIA, Mike Pompeo do të jetë sekretari i ri i Shtetit i SHBA, duke zëvendësuar Rex Tillerson. “Mike Pompeo, Drejtor i CIA, do të jetë Sekreta i Shte...
Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar me drejtorin e CIA, Mike Pompeo. Duke falënderuar zotin Tillerson për shërb...
Qeveritë e Ballkanit ‘e dinë’ se SHBA nuk ka sy këtu. Në fakt ja çfarë ndodhi me Kosovën…
Liderët e Kosovës, prej kohësh po sulmojnë Gjykatën Speciale të ngritur para tre vjetësh, duke kërcënuar se ‘do ta mbyllin’. Gjykata Speciale dhe ngritja e saj ishtenjë punë e vështirë e politikës...
Rex Tillerson: SHBA, gati për ‘takimin e parë me Kornë e Veriut”, por “pa parakushte”.
Duke folur nga Fondacioni i Këshillit Korean të Atlantikut, 2017, në Uashington, sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson papritur deklaroi se ad ministrat e Trump është gati të ...
Tillerson paralajmëron: ‘Hariri është i lirë’, nuk lejojmë përdorimin e Libanit si portë për konflikt.
Sekretari i shtretit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson ka paralajmëruar shtetet e tjerë kundër përdorimit të Libanit si leje për nisje konflikti, duke nxitur krizën nga dorëheqja e kryeminist...
“Bisedime me Veriun derisa të hidhet bomba e parë!”, thotë Tillerson.
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson ka insistuar se presidenti Donald Trump do që ta zgjidhë konfrontimin me Korenë e Veriut përmes diplomacisë. Unë do të vazhdoj derisa ...
Tillerson mohon thashethemet për dorëheqje.
Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson ka hedhur poshtë thashethemet për një çarje me Donald Trump. Mes raporterëve të mediave ai e ka quajtur pressidentin "i metë". "Unë nu...
Shtetet e Bashkuara do të jetë “aleat i palëkundur” i Brexit-it Britanik.
Shtetet e Bashkuara do të hedhin peshën e vet përtej Brexit dhe do të mbështesin Mbretërinë e Bashkuar për ndarjen e saj nga Bashkimi Europian (BE), tha Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex Tillerson...