Etiketa: tirana

Qartësohet situata e krimit, si u vra mbrëmë ish- polici Malko!?
Personi që shikoni në foto, nw tw djathtw,  është Santiago Malko. Malko u vra në një atentat mbrëmjen e së martës, teksa po lëvizte me automjetin e tij tip “BMW X5” në zonën e Xhamllikut. Ish-p...
Tirane/ Konstituohet Këshilli i ri Bashkiak, Veliaj betohet për mandatin e dytë
  Në mbledhjen e parë të këshillit për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u betua për një mandat të dytë si kryebashkiak i kryeqytetit. Ndërkohë, Toni Gogu,zëvebdësministr i Dejtësisë, u ...
Më në fund Rusia hyn në ‘skenën’ e krizës, mban anën e Metës
Ishte e pritshme që menjëherë sapo kriza të thellohej dhe kaosi të dukej në rrugët e Shqipërisë ku opozita proteston dhe ushtron dhunë, një fakto i tretë do të ndërhynte për t’u kthyer në faktor; ...
Erion Veliaj falënderon votuesit: Tirana u kry!
Kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj ka falënderuar votuesit pas konfirmimit për një mandat të dytë në krye të bashkisë së Tiranës. Duke falënderuar kandidatin e Bindjes Demokratike, Ar...
Mathew Palmer: SHBA e dënon nxitjen e dhunës, dhuna është fyerje për popullin shqiptar
Intervista Pyetje: Për politikanët shqiptarë që mbështesin dhe promovojnë drejtpërdrejt apo tërthorazi dhunën gjatë protestave, a do të kenë pasoja nga Qeveria e SHBA, si për shembull vendos...
Fushata zgjedhore: Rama e Veliaj me banorët e njësisë 3: “Askush nuk do të mbetet pa strehë’pas shpronësimeve
Dita e punës nisi ndryshe sot për kryeministrin Edi Rama dhe kandidatin e PS për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i cili kërkon besimin e qytetarëve për një mandat të dytë si kryebashkiak, për të...
Unaza e Madhe do të ndërtohet, por me projekt të ndryshuar
  Qeveria do të vazhdojë ndërtimin e lotit të parë të Unazës së Madhe nga rrethrrotullimi i sheshit Shqiponja deri te Pallati me Shigjeta, por duke ndryshuar projektin për këtë, raporton Tv Klan. ...
FRONTEX, së pari do të ketë kufirin Shqipëri- Greqi nën prezencën e vet.
-Intervistë e drejtorit ekzekutiv Fabrice Leggeri për TCH- Fabrice Leggeri, drejtor ekzekutiv i FRONTEX në një intervistë për gazetarin e Top Channel Muhamed Veliu shpjegon se përse FRONTEX ven...
Gjeneral Rahman Parllaku bëhet 100 vjeç. ‘Mësova nga vuajtjet!’, thotë. Bashkia i jep titullin ‘Simbol i qytetit të Tiranës!’ FOTO
Gjeneral Rrahman Parllaku mbetet mbi të gjithë një hero i gjallë, u bë 100 vjeç dhe mund ta takosh në salla, në kafe me miq, dhe në park. Me rastin e 100-vjetorit të lindjes, Bashkia e Tiranës e k...
Demokratë e socialistë, nesër në sheshet e Tiranës, 100 ditë para votimeve, 100 kandidatë për zgjedhjet / Veliaj
Erion Veliaj, kryebashkiaku aktual i kryeqytetit do të shpallet nesër, e shtune, edhe zyrtarisht si kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 30 qershorit. Zoti Velia...
Faqja 20 prej 23« E para...10...1819202122...E fundit »