Etiketa: tirana

Shkatërrohet një grup i mashtrimit kompjuterik; vilnin trashëgiminë bankare të personave që nuk jetojnë. Policia: disa porosi si të mbrohemi.
Finalizohet operacionin policor “TRASHËGIMIA”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompjuterik. Operacioni nga Njësia për Hetimin e  Krimeve Kibernetike në Drejtorinë H...
Sot Ballkani Perëndimor mblidhet në Tiranë. Rama dhe Varhelyi do të flasin në ora 12:30
Sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian,  Oliver Varhelyi, Presidenti i Malit të Zi,  ...
Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e PD-së, u kërkua shpallje e pavlefshme e zgjedhjeve në kryeqytet
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar sot ankimimet për pavlefshmëri të zgjedhjeve në Tiranë. Mësohet se PD kërkoi pavlefshmëri të zgjedhjeve në qarkun e Tiranës por Kolegji e ka rrëzuar sot kërkesën me ...
SPAK i kërkon Policisë: ‘Të arrestohet ish-kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka/ Blerja e zgjedhjeve!’
(Kandidati i LSI për Tiranën, Etjon Joka) SPAK i ka bërë ditën e sotme një kërkesë Policisë për arrestimin e ish-kandidatit për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka pasi u fi...
KAS rrëzon kërkesën e PD për provat shtesë për qarkun e Tiranës
Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve vendosi të administrojë provat e depozituara nga palët ankimore dhe ato që u depozituan sot nga Partia Demokratike. Po ashtu u vendos rrëzimi i kërkesës së...
Bëhet i famshëm/ Tentoi të vetëdigjej në sheshin Skënderbej teksa besimtarët falnin Bajramin
Një 40-vjeçar ka tentuar të vetëdigjet në sheshin “Skenderbej” pasi ishte lyer me benzinë. Mësohet se ai është ndaluar nga disa qytetarë aty në afërsi. Policia njofton se 40-vjeçari me iniciale...
Flet OSBE/ODIHR: 25 prilli, më mirë se fushata! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë
Vëzhguesit e OSBE/ODIHR po prezantojnë raportin paraprak lidhur mbi ecurinë e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri. Azay Guliyev, koordinator special dhe drejtuesi afatshkurtër i misionit vëzhg...
Pas aktit heroik, kryeministri takon Klodianin që ndaloi tragjedinë nga shoferi i çmendur
Menjëherë pasi një i ri 22 vjeçar ka ndaluar një skenë të çmendur që mund të rezultonte fatale në sheshin “Skënderbej”, kryeministri Edi Rama ka pritur të riun. Gazetarja Anila Hoxha e TCH rapo...
“Tako Monikën”/ Pazaret e LSI për blerjen e votës, përgjimet: Andej nga 3-shi bëhet nami, për 5 minuta merr 60 mijë lekë
Në një video ekskluzive në Breaking në Top News shihet me zë e figurë se si kandidati i LSI Etjon Joka blen votat në Tiranë  Por jo vetëm kaq, në një video tjetër Edison Babo një tjetër perso...
Sondazhi i IPSOS: PS fiton bindshëm në Tiranë me 48.9%, ndiqet nga PD me 42.6%
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Ope...
Faqja 10 prej 23« E para...89101112...20...E fundit »