Etiketa: is_tag

Ali Ahmeti, “Qytetar Nderi” në Tiranë: Shqipëria ka qenë e varfër, por na ka mbajtur ngrohtë në gjirin e saj
TIRANË– Kryetari i Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti u nderua me titullin “Qytetar Nderi” i Tiranës. Pas marrjes së titullit në ambientet e Bashkisë së Tiranës, Ahmeti mbajti...
10 arsye të mira për të shkuar me pushime në Tiranë: Revista italiane “Vanity Fair”
Prestigjiozja italiane “Vanity Fair” i ka kushtuar një artikull të gjatë Tiranës, duke renditur 10 arsye pse duhet t’i kaloni pushimet në kryeqytetin shqiptar. Në artikullin e saj, Francesca Ma...
Revista zvicerane: Shqipëria, destinacioni turistik evropian
Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qënë një vend i zoluar në mes të Evropës. Kjo ndryshoi gradualisht pasi udhëtarët e parë u magjepsën nga vendi, shkruan Gregor Waser në revistën zvicerane “Trav...
ransporti i gjelbër në Tiranë/ Projekti kushton mbi 112 milionë euro. Gjermania kontributori më i madh.
TIRANË– Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bashkë me ambasadorin gjerman, Karl Bergner, dhe atë të BE-së Silvio Gonzato po prezantojnë projektin “Transporti i Gjelbër në Tiranë” – një ri...
“Dua të ndaj një sekret…”, Varhelyi: Rajoni mund të bëhet gati më shpejt për të qenë pjesë e BE-së
Në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, komisioneri Oliver Varhelyi tha se rajoni mund të bëhet gati më shpejt për t’u bërë pjesë e Bashkimit Europian. “Dua të ndaj nj...
Samiti për Ukrainë/ Policia tregon kufizimet dhe rrugët që do të bllokohen në Tiranë
Tirana do të jetë nën masa të forta sigurie gjatë datave 27 dhe 28 Shkurt 2024 për shkak të samitit të Ukrainës që do të mbahet në kryeqytetin shqiptar, ku do të vijë për herë të parë Presidenti u...
Vizita e Zelenskyt/ Tirana vihet në masa sigurie. Policia e Shtetit: ‘Ja rrugët që do të bllokohen!’
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të vizitojë Shqipërinë për herë të parë, në datat 28-29 shkurt, kur edhe do të mbahet samiti për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor. Lideri ukrainas ...
Vdekja në burg e liderit të opozitës ruse/ Reagon ministri i Jashtëm, Hasani: ‘Vdiq për vlerat e demokracisë!’
Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar për ndarjen nga jeta të liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny në burgun rus. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘X’, Hasani shkruan se Navanly ...
Blinken në Tiranë, ambasada e SHBA zbulon axhendën dhe konfirmon se do të takohet me krerë të sistemit të drejtësisë
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka konfirmuar se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të takohet me drejtues të drejtësisë në vendin tonë. Blinken do të takohet me presidentin Bajram Be...
Vjen sot në Tiranë Sekretari amerikan i Shtetit, mbi 1 mijë forca policie në gatishmëri, rrugët që bllokohen
Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken viziton sot për herë të parë Shqipërinë. Kreu i diplomacisë amerikane pritet të mbërrijë në Tiranë rreth orës 11:00 dhe do të largohet rreth orës 20:00....