Etiketa: is_tag

Dy javët e fundit janë rritur rastet me COVID/ Tomini: Vaksinohuni me dozën e 3 dhe të 4!
Dy javët e fundit vendi ynë ka pasur një rritje të rasteve të reja me COVID-19, për rrjedhojë Komiteti Teknik i Ekspertëve po zhvillon një mbledhje në lidhje me situatën e koronavirusit në vend. ...
Tomini: Delta dominoi gjatë gushtit, kjo është pandemia e të pavaksinuarve!
Kjo valë e re infektimesh në vend për shkaka të variantit Delta cilësohet edhe si pandemia e të pavaksinuarve, pasi 95 % e shtrimeve në spital ku shfaqin dhe format më agresive nuk e kanë bërë vak...
COVID19/ Tomini: ‘Jemi në pikë kulminante! Ka raste që COVID-i i ka prekur organet fëmijëve, prindërit të mos neglizhojnë asnjë shenjë’.
Intervistë me Report Tv Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka bërë me dije se vendi ynë ndodhet në një pikë kritike sa i takon situatës së COVID, ku alarmante është infektimi i të rinj...