Etiketa: is_tag

Intervistë për TCH/ Miroslav Lajčák: Opozita të ndalë përshkallëzimin e dhunës, po e kthejnë vendin në vitet ‘90
Miroslav Lajčák, kryesuesi i tanishëm i OSBE-së dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Sllovakisë, në përmbyllje të vizitës në Tiranë, në një intervistë për gazetarin e Top Channel, Muha...
Rama, nga Berlini: ‘Kush thotë se u mbyllën dyert për negociatat me BE, thotë atë që mendon’.
Intervistë për Top Channel/ Kryeministri Edi Rama shprehet i bindur se Shqipëria do të ketë hapjen e bisedimeve për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Në përfundim të Samtit të Berlinit kry...
Ben Blushi, mes vjollcës dhe gjithë të tjerave….
Nga: Veritas.com.al/ ‘Gjithë të tjerave’... do të thotë ‘ gjithë ngjyrave të tjera’, përveç vjollcës. Ben Blushi, tash më në fund, por jo pozita e fundit- emërtohet si drejtor i Përgjithshëm i T...
Media: Sokol Balla i TCH shkarkohet nga detyra. Risia: e zëvendëson dikush nga ‘Klan’
Mësohet se drejtori  ‘senior’ i Televizionit Top Chanel, Sokol Balla, është shkarkuar sot nga detyra. Disa dështime të kohëve të fundit të TCH, me sa duket, e kanë prurë ujin në ‘vijën’ përgjegjës...
SOFT: Edi Rama tregon kush e urdhëron ‘hip, zbrit!’ dhe kush i kujdeset për zërin.
Kryeministri dhe kryetar i PS, Rama, ka treguar ‘sinqerisht, sot në programin televiziv ‘Wake Up’ të "Top Channel", disa hollësira nga jeta e përditshme. Ai ka treguar se kush kujdeset për zëri...