Etiketa: is_tag

Sulmi me armë ndaj Top Channel, shoqërohet në polici ish dhëndri i rojes së sigurisë që mbeti viktimë
Policia e Vlorës ka shoqëruar ish dhëndrin e Pal Kolës, rojës që mbeti i vrarë nga breshëria e kallashnikovit në oborrin e Top Channel. Roberto Papçi ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen. Bashkë me...
Sulmi ndaj Top Channel/ Dyshohet se autorët ikën drejt Vlorës, u kapën nga kamerat
Burime mediatike bëjnë me dije se autorët që kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi drejt Top Channel dyshohet se kanë ikur në drejtim të Vlorës. Disa persona mësohet të jenë shoqëruar në polici....
Sulmi me armë ndaj Top Channel, reagon OSBE në Tiranë: Dënojmë sulmin. Të hetohet sa më shpejt incidenti dhe motivet!
Zyra e OSBE në Tiranë ka reaguar pas sulmit me kallashnikov ndaj Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë, Pal Kola. OSBE kërkon që të hetohet sa më shpejt incidenti dhe të zbardhen motive...
Detaje nga sulmi drejt Top Channel, dyshohet se ishin tre autorë; ‘Range Rover-i’ i vjedhur në Shkodër
Detaje të reja për ngjarjen e ndodhur pas mesnate në periferi të kryeqytetit, ku u sulmuan me armë zjarri zyrat e Top Channel dhe mbeti i vrarë një roje sigurie. Mjeti i përdorur në sulmin me k...
Të shtëna me armë drejt Top Channel Tv, humb jetën roja i sigurisë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas mesnate në Tiranë, ku është qëlluar me armë zjarri drejt televizionit Top Channel. Për pasojë ka humbur jetën roja i sigurisë. Abc News mëson se roja i sigurisë ...
Ben Blushi, dorëheqje të papritur nga drejtimi i Top Channel
Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel, Ben Blushi është larguar nga drejtimi i këtij televizioni. Lajmi është konfirmuar edhe nga Report Tv dhe bëhet fjalë për një dorëheqje të papritur. Ndërko...
Intervista për TCH/ Gazetarja e BBC, Yalda Hakim që shpëtoi studentët: ‘Ia kisha borxh vendit tim!’
Përmes fondacionit që mban emrin e saj i shpëtoi këto vajza  nga ferri Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri.Prezantuesja e BBC Yalda Hakim nuk e la me kaq.Udhëtoi nga Londra drejt Shëngjin...
Sondazhi i Top Channel dhe IPSOS/ 38% e shqiptarëve mendojnë se Shqipëria është në drejtim të duhur, njësoj si në shkurt
Kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Open” paraqet sondazhin e dytë të opinionit publik në Shqipëri...
VIDEO: Shikoni aktin e tmerrshëm të dhunës së protestuesve mbi gazetarin.
Përplasje të forta ka pasur sot me policisë dhe banorëve të zonës së Astirit në kryeqytet, pasi IKMT ndërhyri sot për të prishur banesat pa leje në kuadër të projektit të Unazës së Re. Gazetarë...
Transmetuesit televiziv bashkohen kundër Klan dhe Shijak Tv që ‘thyejnë ligjin e konkurrencës’.
Transmetuesit televiziv në vend: Report Tv, News 24, Top Channel, Vizion Plus, Ora HD dhe Ora News i janë drejtuar ditën e sotme Autoritetit të Mediave Audiovizive, lidhur me nisjen e transmetimev...