Etiketa: is_tag

Raporti i NBC News: Trump po bëhet gati për sulme në Korenë e Veriut .
Në një raportim të “NBC News” ku citohen “burime ushtarake” pohohet se Donald Trump dhe oficerët ushtarakë në karrierë po përgatiten që të fillojnë me përparësi sulmin kundër Koresë së Veriut ë qo...
TIME , në panik ndaj Trump: Po humbi zgjedhjet është më keq për Amerikën
Nga Veritas.com.al/ Revista TIME ka publikuar një artikull të shkruar nga Joe Klein ku hedh hije dyshimi mbi mundësinë e fitores së Tramp në zgjedhjet presidenciale të Amerikës. Donald Trump...
Tramp duket se ka hapur rrugën drejt Shtëpisë së Bardhë
    By Chris Kahn | NEË YORK   Kandidati Republikan për President, Donald Trump duket se tashmë e ka gdhendur shtegun më të gjërë për në Shtëpinë e Bardhë, teksa një num...
Tramp: Putin është lider më i mirë se Obama
    Kandidati Republikan për President tha në një forum se presidenti Rus “ka qenë një lider shumë larg se presidenti ynë (Obama) ka qenë”. Kjo erdhi në të njëjtën ditë kur shefi i ...
Donald Trump: Meksika do të paguajë për murin, ‘100%’
  Kandidati republikan për President ka insistuar që Amerika të paguajë për murin kufitar "100%",  në fjalimin kryesor mbi emigracionin. Ai tha para një turme që duartrokiste me furi në...
Trump do të shkojë në Meksikë për bisedime me Presidentin Peña Nieto
    Kandidati për President në Shtetet e Bashkuara, i cili donte të ngrinte një mur kufitar, do të takojë Enrique Peña Nieto sot, e Mërkurë para se të mbajë fjalimin mbi emigracionin....
Zgjedhjet në SHBA: Shefi i fushatës së Tramp, Paul Manafort, jep dorëheqjen
Paul Manafort,shef i fushatës elektorale për kandidatin e nominuar republikan Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen pikërisht dy muaj pas marrjes së postit. Zoti Trump ka konfirmuar se largimi i zo...
Zgjedhjet 2016: Tramp rindërton përsëri ekipin e fushatës
  Kandidati Republikan për President në Shtetet e Bashkuara, Donald Tramp, ka rindërtuar ekipin e fushatës së tij elektorale për herë të dytë në dy muaj, duke prurë një menaxher të ri dhe ...
Tramp bën thirrje për një “verifikim ekstrem” të emigrantëve
Ronald Tramp, i nominuar si kandidat për president në Shtetet e Bashkuara, tha se duhet miratuar një "verifikim ekstrem " i emigrantëve. Në një fjalim të mbajtur në Ohio, kandidati shpalosi pla...