Etiketa: is_tag

Kanada: Justin Trudeau nuk pranon ta kthehjë ushtrinë ‘në një shërbim civil’ kundër protestave për vaksinën.
FRANCES MARTEL Kryeministri kanadez i ekstremit të majtë Justin Trudeau u tha gazetarëve të enjten se nuk besonte se vendosja e ushtrisë kanadeze kundër një proteste kryesisht paqësore të manda...
Rusia nuk është e mirëpritur në G7, thotë Trudeau i Kanadasë
Steve Scherer OTTAWA (Reuters) - Kanadaja nuk e mbështet kthimin e Rusisë në Grupin e Shtatë, të propozuar nga Presidenti i Sh.B.A. Donald Trump gjatë fundjavës, sepse Moska vazhdon të shkelë l...
Kanadaja mbyll Parlamentin, Trudeau në karantinë, asnjë udhëtim.
ROB GILLIES, Associated Press  TORONTO (AP) - Kanadaja mbylli Parlamentin dhe këshilloi kundër të gjitha udhëtimeve jo-thelbësore jashtë vendit të Premten ndërsa Kryeministri Justin Trudeau qev...
Raporti: Kryeministri kanadez Trudeau bie dakord me Fondin e Sigurisë 500000£ për Princin Harry dhe Meghan
Nga: CHRIS TOMLINSON Burime të mediave Britanike kanë thene se Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka ofruar të paguajë 500,000 £ për sigurinë e Princit Harry dhe gruas së tij Meghan. Rap...
Trump e quan “dy- fytyrësh” kryeministrin Trudeau pas një video që tentoi ta përqeshte.
 (President Trump është në sjelljet më të mira, por a janë edhe të tjerët?, shkruan BBC)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka quajtur kryeministrin Justin Trudeau si njeri "dy...
Trump përgëzon Trudeau për fitoren e mandatit të dytë pas zgjedhjeve parlamentare në Kanada
Nga Danielle Wallace | Fox News Presidenti Trump uroi të martën herët Kryeministrin Kanadez Justin Trudeau për fitoren e mandatit të dytë të Trudeau pas zgjedhjeve parlamentare në Kanada. Tr...
Ka një ‘vend të veçantë në ferr’ për kryeministrin Trudeau pas marifetit të tij ne G7!
-Flet këshilltari i lartë për Tregtinë në Shtëpinë e Bardhë, Peter Navarro Nga: Fox News Ekziston një "vend i veçantë në ferr" për kryeministrin kanadez Justin Trudeau për shkak të vendimit ...
Efekti Trudeau: Shumica e kanadezëve nuk besojnë qeverinë, për herë të parë pas 17 vjetësh.
(FOTO: Justin Trudeau, kryeminister i Kanadasë)/ Një sondazh i ri dëshmon se kanadezët nuk e besojnë qeverinë e tyre për herë të parë pas 17 vjetësh; si pasojë e një serie skandalesh etike që r...