Etiketa: is_tag

Trump premton ‘tranzicion të rregullt’ pasi Kongresi certifikoi fitoren e Biden
Presidenti Trump premtoi një "tranzicion të rregullt" në një presidencë të Joe Biden të enjten herët pasi Kongresi certifikoi fitoren e Biden në zgjedhjet në një votim brenda natës pak para ores 4...
Skandal, Twitter dhe Facebook bllokojnë faqen e Trump për shkeljen e politikave, paralajmërojnë për ‘pezullim të përhershëm’
Twitter dhe Facebook bllokuan faqen e Presidentit Trump për herë të parë të Mërkurën në mbrëmje, me të dy platformat duke thënë se ai shkel politikat e tyre dhe Twitter shkoi një hap më tej për ta p...
Donald Trump poston video duke u bërë thirrje protestuesve ‘Shkoni në shtëpi në paqe’ – ‘Ju jeni shumë të veçantë
  CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump u bëri thirrje mijëra mbështetësve të tij të "shkojnë në shtëpi" të Mërkurën pasi protestuesit morën Kapitolin e SHBA për të prishur certifiki...
Presidenti Trump i bashkohet thirrjes për të rishikuar provat e procesit dhe rezultateve të zgjedhjeve ‘të paligjshme’
    MICHAEL PATRICK LEAHY Presidenti Trump foli me 300 ligjvënës të shtetit nga shtetet e fushës së betejës Arizona, Michigan, Wisconsin, Pennsylvania dhe Georgia të Shtunën në një video...
Presidenti Trump do t’u drejtohet protestuesve ‘Stop vjedhjes’ në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë në 6 Janar
  MATTHEW BOYLE Presidenti Donald Trump dhe një listë folësish të tjerë të profilit të lartë do t'i drejtohen protestuesve të "Stop Vjedhjes" të Mërkurën, 6 Janar, përpara një përpjekje...
Rasmussen: 72% e Republikanëve e shohin Trumpin si model për të ardhmen e partisë
NEIL MUNRO Tre nga katër mbështetës te GOP dëshirojnë që ligjvënësit e tyre "të jenë më shumë si Presidenti [Donald] Trump" në 2021, sipas një sondazhi të Rasmussen për votuesit e mundshëm. ...
SONDAZHI: Donald Trump Njeriu më i Admiruar në Amerikë në vitin 2020, mund Obama-n për herë të parë në 12 vjet
Një sondazh i ri nga Gallup tregon se Donald Trump është njeriu më i admiruar në Amerikë; mundish-Presidentin Barack Obama për herë të parë në 12 vjet. "Tetëmbëdhjetë për qind e të anketuarve n...
Donald Trump planifikon miting në prag të zgjedhjeve për Kelly Loeffler dhe David Perdue
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump do të kthehet në Georgia mbrëmjen para zgjedhjeve të balotazhit të Senatit për Senatoret Kelly Loeffler (R-GA) dhe David Perdue (R-GA). Presidenti do...
Marrëveshje tregtare e Trump me Mbretërinë e Bashkuar, në minutën e fundit. Ambasadori amerikan: ‘Ne do ta bëjmë këtë’.
  KURT ZINDULKA Ambasadori i Amerikës në Mbretërinë e Bashkuar, Woody Johnson, ka sugjeruar që negociatorët Amerikanë dhe Britanikë janë afër sigurimit te një marrëveshje tregtare përpa...
Trump, pasi hezitoi disa ditë, nënshkruan paketën lehtësuese për Covid19
JOEL B. POLLAK Presidenti Donald Trump ka nënshkruar në ligj një paketë ndihme 2.3 trilionë dollarë koronavirus dhe shpenzime qeveritare që synon rikthimin e përfitimeve të papunësisë për milio...