Etiketa: is_tag

Zgjedhjet në Greqi/ Sondazhet fundosin Tsipras
Greqia sot ka hyrë në heshtjen zgjedhore, ndërsa nesër i gjithë vendi do të shkojë në zgjedhje të përgjithshme. Sipas sondazheve të fundit në televizionin “Sky” fitues i zgjedhjeve, do të jetë ...
GREQI, TSIPRAS BIE NË SONDAZHE DHE POPULLI SPOSTOHET DJATHTAS
Nga: Andrea Muratore Greqia do të njohë në muajt e ardhshëm takimin e rëndësishëm elektoral të vjeshtës se ardhshme (jo më vonë se 20 tetori), në të cilin Vendi helen do të votojë për rinovimin...
Rama- Tsipras, takim 90 minuta në Dubrovnik: BE dhe fqinjësia- në mes.
Kryeministri Edi Rama është takuar për herë të dytë për 90 minuta, me homologun grek, Alexis Tsipras,  gjatë Samitit “16+1” në Kroaci. Zyra e shtypit në Kryeministri thotë se biseda mes kryemin...
Kryeministri Grek duket se do ta fitojë votëbesimin, me mbështetjen nga opozita.
Nga Renee Maltezou , Reuters/ Alexis Tsipras i Greqisë duket se do t’ia dalë që të fitojë votëbesimin në Parlament pasi fitoi mbështetjen nga një deputet opozitar centist, i cili theu radhët e ...
Tsipras dëshiron ta shfuqizojë Krishtërimin si fe e Shtetit në Greqi
-Lëvizja e Kryeministrit: 9,000 priftërinj dhe peshkopë nuk do të jenë më nëpunës civilë (por do të vazhdojnë të marrin nje pagë)- Nga: Giovanni Masini  Greqia e Alexis Tsipras bën një hap t...
Tsipras: Pas nëntë vjet ‘katharsis’, ekonomia e Greqisë nis kurs pozitiv
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras mban një fjalim në ceremoninë e përurimit të Panairit të 83të Ndërkombëtar  të Selanikut, ku thotë se me ritjen ekonomike që po ndodh “e bëjmë Greqinë përsër...
Kryeministri Grek, Tsipras viziton skenat e katastrofës së zjarreve ‘fshehurazi’ nga frika e protestave.
Kryeministri grek, Alexis Tsipras sot e hënë ka bërë vizitën e parë në zonën e shkatërruar nga zjarret më të rëndë që kanë rënë në historinë e Greqisë. Kritika shumë të rënda kanë rënë mbi qeverin...
Kryeministri grek Tsipras shtrohet urgjent në spital
Gazeta ‘Protothema’ e Athinës, më e madhja aktualisht në Greqi, raporton se sot në mesditë, kryeministri Tsipras është shtruar menjëherë në spital dhe i pritet t’i nënshtrohet një operacioni urgje...