Etiketa: is_tag

“Mirror”: Shqipëria, destinacioni mesdhetar me plazhet më të bukura në Evropë
Një vend dikur i ndaluar për turistët britanikë, tani i shndërruar në një nga pikat kryesore të udhëtimeve dhe i vlerësuar nga pushuesit falë plazheve të tij magjepsëse dhe çmimeve të lira, shkrua...
Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me plazhe magjepsëse: Media në Gjermani.
  Vera është shumë afër, edhe pse temperaturat në vend po bëhen gjithnjë e më të nxehta, pushimet në Gjermani vështirë se mund të krahasohen me një udhëtim në Greqi apo vende të tjera të E...
Shqipëria, destinacioni evropian në trend dhe tërheqës: “El Correo” spanjolle.
Turizmi në Shqipëri po rritet vit pas viti falë plazheve me ujëra bruz, pamjeve mbresëlënëse të Alpeve Dinarike dhe akomodimeve me çmime të përballueshme, shkruan Carlos Doncel në të përditshmen s...
Media amerikane për Shqipërinë: Ksamili, vendpushimi mesdhetar i ngjashëm me Maldivet
Për shkak të fluturimeve të pakëndshme dhe të shtrenjta në distanca të gjata në Maldive, britanikët po shfaqin më shumë hezitim për të udhëtuar. Harrojini Maldivet dhe drejtohuni në destinacionin ...
“Mrekullitë e bregdetit shqiptar”, media italiane: Eksploroni destinacionet më të mira të pushimeve
Shqipëria është një vend ende pak i eksploruar nga turistët, pavarësisht pozicionit të privilegjuar dhe bukurisë së brigjeve të saj, shkruan Rossana Brambilla në të përditshmen italiane “Tempo Ita...
“Bukuria e egër e Ballkanit”, Télé 7 Jours: Zbulimi i Shqipërisë nën autenticitetin e natyrës
Shqipëria është plot me mrekulli natyrore. Udhëtoni drejt këtij vendi të vogël në Evropën Juglindore, përgjatë deteve Adriatik dhe Jon, sipas të përditshmes franceze “Télé 7 Jours”. Shqipëria n...
“The Coolist”: Shqipëria ndër 10 vendet më të mira për të udhëtuar në 2024
Vendet më të mira për të udhëtuar në 2024 përfshijnë vendndodhje më pak të njohura, mrekulli natyrore dhe qytete të gjalla, shkruan Maria Mikkelsen në revistën amerikane “The Coolist”. Këtë ver...
“La República”: Zbuloni Shqipërinë, destinacioni turistik më ekonomik në Evropë
Për shumë amerikano-latinë, dëshira për të eksploruar Evropën është mjaft e madhe. Megjithatë, të vizitosh qytete si Parisi, Roma apo Barcelona mund të jetë shumë e shtrenjtë, shkruan Rosario Tico...
Revista zvicerane: Shqipëria, destinacioni turistik evropian
Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qënë një vend i zoluar në mes të Evropës. Kjo ndryshoi gradualisht pasi udhëtarët e parë u magjepsën nga vendi, shkruan Gregor Waser në revistën zvicerane “Trav...
Shqipëria mes nëntë vendeve më të lira evropiane: “Your Digital Wall”
Çdo hodofil ka dëshirë të shkojë në një udhëtim në Evropë. Një kontinent i mbushur me vende magjepsëse me peizazhe të gjelbra, pamje të ndryshme dhe për më tepër një ëndërr e shumë njerëzve. Po...