Etiketa: is_tag

Të hënën hapen universitetet/ Rektori i Tiranës thirrje studentëve: Vaksinohuni!
Viti i ri akademik nuk do të shtyhet sërish, do të nis ditën e hënë në datë 18 tetor, ndërsa kusht për të ndjekur mësimin në auditore është që studentët të jenë të vaksinuar. Artan Hoxha: “Si d...
Janë kryer 1.5 milion vaksinime antikovid, Manastirliu: ‘Mund të vaksionheni thjesht, vetëm me ID në dorë’
Deri tani janë kryer 1,499,898 vaksinime antikovid në të gjithë vendin. Lajmin e bëri të ditur sot Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e cla u bëri thirrje qyteta...
Muaji hapur i vaksinimit/ Rama u bën ftesë të gjithë qytetarëve: ‘Vaksinohuni sa më shpejt, varianti Delta kërkon mbrojtje’.
Kryeministri Edi Rama ka ftuar të gjithë qytetarët e pavaksinuar që të shfrytëzojnë muajin gusht për të bërë vaksinën për t’u mbrojtur nga covid-19. Përmes një shënimi në facebook, Rama shkruan...
Manastirliu: ‘Rrezik nga varianti Delta, prandaj vaksinim, vaksinim, vaksinim!. Mbrojmë veten dhe tjetrin’.
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndoqi nga afër procesin e vaksinimit me njësitë e lëvizshme në zonën e Sukthit, në periferi të Durrësit, ku ka bërë apel për qyte...
Vaksinim për të gjithë, që nga e hëna/ Për një javë mund të vaksinohen të gjithë personat mbi 18 vjeç
Nga dita e hënë do të nisë java e hapur e vaksinimit të personave mbi 18 vjeç. Fillon në 19-25 korrik. Ministria e Shëndetësisë thotë se kjo nuk do të jetë e fundit. Do të ketë edhe jave e dit...
Nis: Vaksinim derë me derë për të mbrojtur sa më shumë qytetarë kundër COVID-19. Hapi i parë nis nga Paskuqani
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se prej ditës së sotme ka nisur procesi i vaksinimit anti-COVID me njësitë e lëvizshme. Vaksini...
COVID19/ 29-30 qershor ditë të hapura vaksinimi për +18 vjeç!
Të gjithë personat mbi 18-vjeç që kanë dëshirë të marrin vaksinën kundër koronavirusit, do të kenë mundësi ta bëjnë këtë në datat 29 dhe 30 qershor duke shënuar ditë të hapura të vaksinimit masiv ...
Shqipëria arrin 500 mijë vaksinime antiCOVID, 29 ditë para afatit! Rama: U kry, vazhdojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion
Shqipëria arrin objektivin e 500.000 vaksinimeve anti COVID, 29 ditë para afatit. Objektivi i vendosur nga qeveria dhe ministria e Shëndetësisë ka qenë që kjo shifër të arrihet në fund të muajit m...
Mbërrijnë 50 mijë doza të tjera të vaksinës AstraZeneca
Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Aeroportin “Nënë Tereza” , 50 mijë doza të tjera të vaksinës AstraZeneca, donacion i Republikës së Indisë. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Oger...
Mbi 300 mijë vaksinime në vend, Manastirliu: Në 24 orët e fundit u vaksinuan 10,328 qytetarë
Vendi ynë ka arritur në kuotën e mbi 300 mijë vaksinimeve në total që nga nisja e këtij fushëtës "Shqipëria Buzëqesh" më 11 janar, ndërsa vetëm ditën e sotme janë vaksinuar 10,328 qytetarë. Shi...