Etiketa: is_tag

BE përgatitet për temperatura të larta kësaj vere.
Nga: Radio Europa e Lirë/ Bashkimi Evropian ka dyfishuar numrin e pajisjeve në dispozicion për luftimin e zjarreve në pyje, tha komisionari i BE-së për menaxhimin e krizave, Janez Lenarcic. Gji...
I nxehti i verës, prapë sot ka rritje temperature
  Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të ...
Stina e nxehtë/ Sot në vendin tonë preket temperatura 35 gradë C.
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.  Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ...
Sa do të zgjasë vala e të nxehtit afrikan në Shqipëri dhe cilat do jenë qytetet më të nxehta/ Tregon meteorologia
Meteorologia, Adiola Bani tha se kjo valë e të nxehtit afrikan që ka përfshirë Shqipërinë do të vijojë deri në fund të qershorit, madje edhe 3-4 ditët e para të muajit korrik. Sipas Banit qytet...
Moti: Kthehet fuqishëm vera e nxehtë që na kishte ikur një javë
Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje të izoluara.  Sipas Meteoalb, sot tem...
Moti: Për katër ditë do të fshihet stina e verës, kthehet javën tjetër.
Pas përvëlimit të ditëve të fundit të korrikut dhe fillim gushtit, më në fund do të kemi reshje shiu. vranësirat e para priten mbrëmjen e së martës, një ditë kjo ku termometri sipas metoalb re...
Pluhur dhe erë e nxehtë afrikane, moti do të jetë si sot deri në 25 maj
Meteorologia Adiola Bami ka thënë se vendi ynë është përfshirë nga një valë të nxehti me origjinë nga Afrika e Veriut. Kështu temperatura ka shkuar deri në 34 gradë celcius. Kjo është tipike ...
Që nesër do të jetë thuajse verë: temperatura maksimale deri në 27 gradë. Le të marrim kurajë.
Nëse sot dhe nesër do te kthehet mot i bukur por me temperatura mesatare, nga e enjtja do të fryjnë erëra te nxehta Shiroku që do të ngrenë maksimumin me vlera deri në 27 gradë në Jug. Alessand...
Vala e të nxehtit të verës, ziejnë alarmistët e klimës.
Ndërsa vala e të nxehtit vjen rrotull Shteteve të Bashkuara nga verilindja në juglindje; dhe akoma më shumë në Europën Perëndimore, alarmistët e klimës janë ngritur duke thënë se kjo nuk shpjegohe...