Etiketa: is_tag

Zelensky në Samitin për Ukrainën në Tiranë, bashkë me Ramën pret delegacionet. Mbërrin presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç
Mbahet këtë të mërkurë në Tiranë samiti për Ukrainën. I pranishëm do të jetë edhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili mbërriti në kryeqytet në orët e vona të mbrëmjes të së martës. Ai ...
Samiti në Shkup/ Rama ndan detaje nga darka me Kurtin e Vuçiç
Kryeministri Edi Rama në një komunikim të zhvilluar me gazetarët në Shkup, foli për samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, duke u ndalur edhe tek darka e zhvilluar me zyrtarë të BE dhe SHBA....
Takimet në Bruksel, Rama: Përgëzoj Kurtin për pranimin e propozimit të BE-së, ky është një moment historik
Kryeministri Edi Rama reagoi pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç me udhëheqësit evropianë këtë të enjte në Bruksel. Ndërsa përgëzon...
Rama në Beograd: Plani franko-gjerman është rruga e uljes së tensioneve
Kryeministri Edi Rama gjatë turit Ballkanik u prit në Beograd nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ndërsa foli për tensionet në veri të Kosovës. Kryeministri Rama u shpreh se rruga e vetme është rruga...
“S’ka përparim pa lirimin e policëve”, Rama reagon pas takimeve të Kurtit dhe Vuçiç me Borrell
Kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një postimi në Twitter, pas takimeve të ditës së sotme të Kurtit dhe Vuçiç me përfaqësuesin e BE, Josep Borrell në Bruksel. Rama shkruan se nuk mund të ke...
Tensionet në veri të Kosovës/ Borrell fton urgjentisht Kurtin dhe Vuçiç në Bruksel
Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka konfirmuar se ka ftuar në një takim urgjent kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç p...
Vuçiç thotë se do të shkojë në Bruksel, por nuk do të flasë me Kurtin. ” Biseda me të nuk ka kuptim!”
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç këtë të enjte ka konfirmuar se do të shkojë në Bruksel për të biseduar me zyrtarin e lartë evropian Josef Borrell dhe se nuk ka ndërmend që të bisedojë me kryemini...
Vuçiç kërkesë QUINT-it: Bëni gjithçka që Kurti të mos nisë një luftë të re në Ballkan
Presidenti Aleksandër Vuçiç pas rrëmbimit të tre policëve të Kosovës një ditë më parë, nga forcat serbe, mëngjesin e kësaj të enjte është takuar me përfaqësuesit e shteteve të QUNT-it dhe të Bashk...
Kurti e Vuçiç, bashkë kundër Ramës/ Të dy refuzojnë propozimin e kryeministrit për asociacionin
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, mbajnë të njëjtin qëndrim ndaj propozimit të Edi Ramës për statutin e Asociacionit të komunave serbe në veri...
“Jam i gatshëm për kompromis”, Vuçiç: Krerët e 4 komunave duhet të dorëhiqen
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi gjatë një interviste në mediat vendase se situata në veri të Kosovës është tensionuar dhe nevojitet një zgjidhje e menjëhershme për banorët e këtyre...