Etiketa: is_tag

Bruksel/ Përfundon rundi i parë i takimit Kurti – Vuçiç, takim tjetër gjatë ditës
Në Bruksel ka përfunduar rundi i parë i takimit trepalësh midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Siç ...
Deklarata e Lavrov/ Vuçiç: ‘Rusia nuk ka fare rol në Ballkanin e Hapur, ishte ide e imja, e Ramës dhe e Zaevit!’
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka folur mbi deklaratën e ministrit rus Sergei Lavrov sa i takon Ballkanit të Hapur. Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me liderwt e tjerë që ju ba...
Zgjedhjet në Serbi: Vuçiq fiton shumicë, Shaip Kamberi bëhet sërish deputet
Partia e presidentit Vuçiq (SNS), sipas rezultateve preliminare, ka fituar 122 mandate, SPS i Ivica Daçiqit 32 mandate, duke e siguar kështu shumicën e nevojshme në Kuvendin e Servisë.  Në ...
Kreu i inteligjencës së Putinit në fund të shkurtit në Beograd. Pse? Për hapur një front të ri destabilizimi në rajon?
(Nikollai Patrushev, sekretari i Këshillit të Sigurës Kombëtare të Rusisë) Nga Xhezair Dashi, Albanian Post Pas asaj që Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e quajti “vë...
Dodik pranon ndërmjetësimin e Erdoganit, Vuçiçit dhe Millanoviçit për zgjidhjen e krizës
Anëtari serb i Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Millorad Dodik, deklaroi se kriza politike në BeH ka mundësi të zgjidhet me ndërmjetësimin e Vuçiçit, Erdoganit dhe Millanoviçit të cilët me...
Protesta “anti-Vuçiç”, mbështetësit e Berishës mblidhen në PD dhe thërrasin kundër Bashës
jë fluks i parë i mbështetësve të ish-kryeministrit, Sali Berisha, është mbledhur në selinë qendrore të Partisë Demokratike, nga ku pritet të nisë edhe marshimi drejt Kryeministrisë,...
Një ‘Non’ lufton kundër një ‘Non-i’ tjetër
  Frrok Çupi Si njëri, edhe tjetri përballë, të dy janë ‘Non’, domethënë ‘hiç’, ‘asgjë!’, ose ‘jo’. Bota diplomatike ka gjetur fjalën ‘Non grata’ për  një person si “i pa mirëseardhur në çd...
Kosova ndalon targat serbe/ Vuçiç thërret me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Kurti: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme!
Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç ka thirrur në seancë urgjente Këshillin e Sigurisë Kombëtare të martën në orën 10:00. pas vendimit të Kosovës për ndalimin e mjeteve me targa serbe. ...
Vuçiq pas takimit me Merkel: Së shpejti nënshkruhet marrëveshja për autostradën Nish-Prishtinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot ka vizituar Serbinë ku është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Gjatë takimit të tyre ata kanë diskutuar edhe për dialogun Kosovë-Ser...
Provokimi i Vuçiç me Kosovën, Rama: Hartë leshi, shoku në Beograd po luan kukullash në Facebook, Shqipëria e Kosova janë një
Provokimi i Presidentit serb Aleksandër Vuçiç duke postuar në Facebook Kosovën me hartën e Serbisë, është cilësuar nga kryeministri Edi Rama si 'hartë leshi dhe lojë kukullash nga shoku në Beograd...