Etiketa: zgjedhje

Dy ditë para votimit, në Dibër kapen duke blerë vota
  Banorët e fshatit Tomin, në vend që të viheshin në radhë për të shitur votën, kanë kapur njeriun që po i blinte votat. Ky ishte adminstratori i Partisë Socialiste të zonës, Nuri Meda. Ky...
Në Dibër kalon Shkumbini
  Frrok Çupi/   Nuk është çështje e lumit fizik; çështja është se në Dibër po u vihet kufiri disa çështjeve themeli që janë zgjatuar nëpër jetën tonë, aq të zbehta dhe aq të “pavler...
200 socialistë lënë Rilindjen në Dibër
  Vetëm gjashtë ditë para votimeve për kryetarin e Bashkisë në Dibër, në kulmin e fushatës, sot, 200 socialistë u deklaruan se lënë Rilindjen dhe bashkohen me Partinë Demokratike në opozit...
Dibra nuk ka akoma koalicion qeverisës në zgjedhje
  Kanë mbetur vetëm 11 ditë deri në momentin e votimit për kryetar të Bashkisë në Dibër. Fushata është ndezur fort; aq më tepër qe maxhoranca ka angazhuar forca të shumta politike, ushtara...
Kapexhiu: Jam artist, por artistët nuk mund të qeverisin.
Piktori i njohur Bujar Kapexhiu shpjegon arsyet pse u shfaq në fushatën zgjedhore të  kandidatit të PD-së, Sherefedin Shehu, për kryetar të Bashkisë së Dibrës. Ai tha se ishte një rastësi takimi m...
Oficeri i Policisë, shef i krimeve të Mirditës, angazhohet në politikë
Shefi i Degës së Krimeve në Komisariatin e Mirditës Klajdi Osmani është kapur në fushatën elektorale të Dibrës, ku po zhvillohet beteja mes maxhorancës dhe Opozitës për zgjedhjen e kryetarit të Ba...
Aleanca LSI- PS në Dibër ndodhet në zgrip
    Prej kohësh në media dhe në publik po flitet për një çarje të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Socialiste mbi zgjedhjet lokale në Dibër. Dibra do të zhvillojë zgjedhje ...
Zgjedhjet në SHBA: Shefi i fushatës së Tramp, Paul Manafort, jep dorëheqjen
Paul Manafort,shef i fushatës elektorale për kandidatin e nominuar republikan Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen pikërisht dy muaj pas marrjes së postit. Zoti Trump ka konfirmuar se largimi i zo...
Basha parandjen vjeshtë të trazuar: O qeveri teknike, o nuk ka zgjedhje
LulzimBasha do t’u prijë vetë revoltave popullore nëse nuk do gjejë konsensus për një qeveri teknike, që do përgatisë zgjedhjet e ardhshme. Kjo është strategjia që do nisë të zbatohet në shtator, ...
Faqja 13 prej 13« E para...910111213