Etiketa: is_tag

Zjarr i pashoq në hekurudhën Shkodër-Vorë. Digjen traversa druri 1 kilometër gjatësi. Cili është autori?
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë hekurudhën Shkodër-Vorë në afërsi të stacionit të Ishmit. Mësohet se zjarri ka djegur rreth 1 kilometër traversa druri të kësaj hekurudhë, e cila pre...
Tashmë pylli i Peshtanit në Fier është shkretuar nga zjarri.
Pas disa orësh pune dhe përpjekje të ekipeve zjarrfikëse është shuar zjarri masiv, i cili përfshiu pyllin e Peshtanit në Fier. Flakët shkrumbuan një sipërfaqe prej 20 hektarësh të përbërë me pisha...
Zjarrfikësit në Francë luftojnë zjarrin “përbindësh” pranë Bordos
(Foto: Zjarri masiv ka qenë i ndezur prej dy ditësh në rajonin e Gironde). Më shumë se 1,000 zjarrfikës po luftojnë me një zjarr "përbindësh" në Francën jugperëndimore që ka shkatërruar tashmë rr...
Divjakë/ Tragjedi e bërë nga dora vetë: Duke djegur bimët, njeriu rrethohet nga flakët dhe humb jetën.
Një 68-vjeçar nga fshati Goriçaj i Divjakës është rrethuar nga flakët duke djegur tokën e tij dhe për pasojë është djegur edhe vetë. Mihal Nushi nuk ka mundur që të dalë prej flakëve. Divjak...
Kritike situata në Sazan, shtohen forcat për shuarjen e zjarrit
 Vijon të jetë kritike situata në ishullin e Sazanit, pasi flakët po përhapen për shkak të erës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi. Ai ka ...
Turistët ia vunë zjarrin? Ishulli i Sazanit 3 ditë në luftë me flakët, gjenden 3 predha të paplasura!
Prej tre ditësh, ishulli i Sazanit është në betejë me flakët dhe situata vijon të jetë shqetësuese. Zjarri është  aktiv në një sipërfaqe te konsiderueshme në pjesën lindore të ishullit përballë qy...
Zjarri në Komisariatin e Kamzës, arrest me burg për dy efektivët
Gjykata e Tiranës ka dhënë masën arrest me burg për dy policët e komisariatit numër 5 që mori flakë pak ditë më parë.  Zjarri që ra të dielën e 27 marsit, në Komisariatin e Ka...
Djali i vë flakën shtëpisë! Nënë e bir hidhen nga pallati, nëna vdes në spital
  TIRANË- Nënë e bir u hodhën nga kati i tretë për t’i shpëtuar flakëve që përfshinë apartamentin, por fatkeqësisht 62-vjeçarja ndërroi jetë ndërsa djali i saj 36-vjeçar ndodhet në spital ...
Media e Kosovës: Shuhet zjarri mbi Kalimash; Shqipëria falënderon Kosovën
Pas shuarjes së zjarreve, Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka publikuar pamje mbi tunelin e Kalimiashit. Peleshi ka falënderuar Kosovën për mbështetjen që ka ofruar në betejën për s...
Pamje nga Tuneli i Kalimashit, ja si duket pas neutralizimit të flakëve
Kjo është pamja që të ofrohet nga Tuneli i Kalimashit. Siç shihet në foto, tuneli është çliruar nga tymi e flakët që e kishin rrethuar. Tashmë situata në tunel është normalizuar dhe ndërsa duket v...