Donald Trump pritet që të nisë të luajë golf në resortin e tij në Ayrshire, Angli, pasi kanë nisur dhe po vazhdojnë protestat kundër tij gjatë vizitës në Mbretërinë e Bashkuar.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara mbërriti në Skoci ditën e Premte pas kompletimit të ‘udhëtimit të punës’ së tij.

Zoti Trump, e ëma e të cilit ishte Skoceze- dhe gruaja e tij, Melania, po e kalojnë fundjavën në hotelin Turnberry.

Një “demonstratë kombëtare “është gati të nisë pranë Parlamentit Skocez në Edinburg.

Veritas.com.al/

Image result for Trump to play golf at Turnberry as protests continue