Vajza doktoreshë e deputetit socialist Namik Dokle, ka thumbuar sërish kryeministrin Edi Rama në një reagim në rrjetet sociale pas lajmit se qeveria shqiptare ka paguar 36 milion lekë për të publikaur një reportazh të zgjeruar në revistën prestigjioze ekonomike “The Economist”.
“Gjej nje gazete prestigjioze, o mav(r)i me boje qe ta lexojne 1 milion shuplakat!

Kete te “The Economist” do ta kishte zili dhe Podesta. Ne gjuhen e Tony Blair do thuhej: same shit, different day!”,- shkruan ajo në profilin e saj në Facebook.