Akuzohet si Gylenist, ambasada konfirmon arrestimin e profesorit shqiptar në Turqi

Familjarët denoncojnë arrestimin e një 30 vjeçari me detyrë asistent pedagog në universitetin “Zirve” afër Ankarasë në Turqi. Një telefonatë e miqve të 30 vjeçarit nga Turqia ka informuar familjarët me banim në një fshat afër Cërrikut për arrestimin e Marjus Hoxhës ditën e djeshme pranë zyrave të Universitet dhe mbajtjen e tij në paraburgim për akuzën se ka lidhje me lëvizjen Gyleniste.

Akuzohet si Gylenist, ambasada konfirmon arrestimi...

Basha: Ligjet nuk mund të kalojnë tani, shkelet Ku...

Buxheti, 60 milionë dollarë për ish të përndjekuri...

Nafta në Shqipëri më e shtrenjtë se në rajon, Gjer...

Romana Vlahutin : Deputetët t’ua bëjnë dhura...

Porti i Karpenit, Ekonomi: Po negociojmë kontratën...

Report TV – Zbardhen formularët e ‘Vetingut’...

Opinion – Reforma kaloi, po tani? (21 korrik...