Kryetarja e FRESSH në Njësinë nr.6 në Tiranë, Rajselda Hamza, është ndarë nga jeta. Lajmin e kanë bërë  të ditur miq dhe kolegë të saj në rrjetet sociale, të cilët përcjellin mesazhi ngushëllimi për humbjen e aktivistes së PS.

Edhe deputeti Eljo Hysko ka shkruar me pikëllim në rrjetet sociale.

Burime për media bëjnë të ditur se aktivistja socialiste është ndarë nga jeta në moshë të re për shkak të një aksidenti autombilistik.

Veritas.com.al