Etiketa: is_tag

Dhuna para bashkisë Tiranë, gjykata liron nga qelia 4 protestues të Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë
Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia katër personat e arrestuar pas protestës së Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë para Bashkisë së Tiranës mesditën e 19 prillit. Gazetari i ABC News, Ervin L...
Hodhën molotov para bashkisë së Tiranës, procedohen penalisht Flamur Noka, Tedi Blushi dhe Klevis Balliu
Policia ka proceduar në gjendje të lirë Klevis Balliun dhe këshilltari bashkiak nga Partia e Lirisë, Tedi Blushi, pas dhunës së përdorur gjatë protestës së një dite më parë pranë bashkisë së Tiran...
Protesta e dhunshme para bashkisë Tiranë, tre të arrestuar, procedohen Flamur Noka dhe Tedi Blushi.
TIRANË- Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona pas protestës se dhunshme, që u mbajt një ditë më parë pranë bashkisë së Tiranës. Ata akuzohen për veprat penale “kundërshtim të punonjës...
Pas një muaj agjërimi, besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin ‘Skënderbej’.
Pas 30 ditësh agjërim në muajin e shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë këtë të mërkurë (10 prill) Fitër Bajramin. Mijëra besimtarë kanë kryer faljen e namazit në xhamitë dhe sheshet...
U plagos nga policia, kreu i Shoqatës së autobusëve, korrier kokaine!
Eneo Sulejmanaj është personi që mbeti i plagosur mbrëmjen e djeshme në Tiranë, pas një përplasjeje me policinë. Sulemanaj është edhe kreu i Shoqatës së Transportit Ndërqytetas. Gjatë një opera...
Muzeu Historik Kombëtar mbyllet për vizitorët deri më 2028, i nënshtrohet restaurimit.
Muzeu Historik Kombëtar do të jetë i mbyllur për vizitorët gjatë periudhës 15 mars 2024, e deri në 15 mars të vitit 2028. Lajmi është konfirmuar nga vet muzeu përmes një postimi në rrjetin soci...
Anëtarësimi në BE, Rama me Varhelyin: Edhe pse Greqia na bllokoi, ne nuk humbëm kohë
Edi Rama: Dua të shtoj diçka asaj që tha komisioneri që ka të bëjë me thelbin, jo me procedurat. Ne vazhdojmë të punojmë çdo ditë me komisionin, si të ishim duke negociuar gjithkça që duhej negociuar ...
“Rajoni, larg duarve të Rusisë”, Rama: Armë për Ukrainën? Të gjithë i thanë ‘Po’ propozimit të Zelenesky
Rama: Dje patën një samit shumë të mirë, por edhe zhvilluam diskutime të mira. Ai samit tregoi dicka që është e rëndësishme që të gjithë ishin këtu, Rajoni ishte larg duarve të Rusisë dhe ishte kë...
Shqipëria është gati për të hapur negociatat me BE”, Varhelyi: Greqia nuk duhet të bllokojë procesin
“Pra, ju dëshironi që unë të flasë për Shqipërinë në mënyrë negative? Nuk do ta bëj këtë, puna e Shqipërisë është pozitive. Hapat tuaj e kanë treguar këtë dhe ja ku jemi. Ne jemi të dakordësuar në...
“Të lëmë politikën ballkanike jashtë”, Rama në Samitin BE-Ballkani Perëndimor: Shqipëria gati për këtë ushtrim sfidues
Edhe pse Shqipëria ka bërë përparime  shumë mbetet për t’u bërë për të arritur standardet e një shteti të BE. Gjysma e tyre lidhe me shtetin e së drejtës dhe gjyqësorin. Po për këtë është komision...