Aktorja e njohur amerikane, Nikita Pearl ka ndërruar jetë në moshën 15 vjeçare. Ajo vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Nikita ishte një nga aktoret-fëmijë më të njohura të Disney Channel. Ajo ka luajtur në disa filma të njohur dhe karriera e saj premtonte shumë, pasi vlerësohej si një nga talentet e reja më të mira në kinematografinë amerikane. Për fat të keq, në 2017 ajo u diagnostikua me tumor në tru, betejën me të cilën e humbi në një moshë shumë të re.

Veritas.com.al/