Ish-aktorja e  Disney  Jennifer Stone njoftoi të Mërkurën se ajo ka mbaruar shkollën e infermierisë dhe është e gatshme të bashkohet me “vijat e para” në luftën kundër koronavirusit kinez.

Aktorja – e cila luajti si Harper Finkle për katër sezone dhe mbi 100 episode në seritë e Disney Channel Wizards of Waverly Place – u tha fansave në Instagram se ajo është zyrtarisht një infermiere e regjistruar.

Stone vuri në dukje se 7 Prilli ishte edhe Dita Botërore e Shëndetit dhe dita kur ajo u bë një RN. Aktorja shtoi se shpreson se mund të “jetojë me të gjithë ofruesit e mahnitshëm të kujdesit shëndetësor në vijat e frontit tani teksa përgatitem t’i bashkohem”.

VERITAS.COM.AL/