Çështja Gërdeci/ Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Mediut për hapjen e hetimeve
(Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu) Nga Greta Gjinaj Gjykata e Lartë e Tiranës mëngjesin e 23 dhjetorit ka njoftuar...
GJKKO lë në burg Artur Ballën dhe Bledar Lilon, bashkëpunëtorë të biznesmenit Taçi
 Nga Rajmonda Basha/ Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka lënë në fuqi masat e sigurisë “Arrest në burg” pë...
“Corriere della Sera”/ Historia tragjike e shqiptares Adelina Sejdini, që u tradhtua nga Italia për shtetësinë: Luftëtare ‘Amazonë’, pa mburojë
E vetmuar dhe e dëshpëruar. Në xhep mbante një leje qëndrimi me tre “x” në vend të shtetësisë: pa shtetësi. Në kokë, më shumë guxim për të vdekur,...
Qershori hyn me nerva të nxehta/ 4 vrasje që javën e parë të muajit. I fundit, Mexhit Picari vret dhëndrin në sy të të birit.
  Vendi ynë prej muajsh nuk po gjen qetësi nga ekzekutimet me armë zjarri në qytetet më të mëdha të vendit, ku në vetëm në 4 ditët e p...
E akuzoi si ‘agjent i Serbisë’/ Frrok Çupi, kërkesë Komisionit Hetimor për prova dhe ballafaqim me presidentin Ilir Meta
Presidenti i Republikës e ka akuzuar gazetarin Frrok Çupi si ‘agjent i Serbisë’. Akuza është bërë nga Presidenti në foltoren e Presidencës, pak di...
Prapaskena/ Lufta e Ilir Metës kundër ambasadorëve amerikanë nga letra sekrete për dëbimin e Xhon Uidhers, sulmet ndaj Donald Lu tek përplasja me Yuri Kim
Nga Adriatik Doçi/ Faktet, qëndrimet dhe lëvizjet e dukshme politike apo në prapaskenë, identifikojnë Ilir Metën si politikanin e dytë në Shqip...
Fadil Hoxha & co. në botën e post-vërtetës
Nga: Artan Mustafa Pabarazia e lartë shoqërore, fatkeqësisht, ka histori më të gjatë sesa vitet nën Partinë Demokratike të Kosovës (PDK...
Ndahet nga jeta Sabit Brokaj/ Mjeku i njohur, ish ministër dhe një nga figurat kryesore të PS pësoi atak kardiak
  Ndahet nga jeta mjeku dhe politikani Sabit Brokaj.  Një akat kardiak, ndaloi zemrën e profesor Brokajt në moshën 78 vjeçare mëngjesin...
Maria Branyas: Gruaja më e moshuar në Spanjë, 113 vjeç, mund koronavirusin.
Një grua 113-vjeçare - që besohet të jetë gruaja më e vjetër në Spanjë - është shëruar nga koronavirusi, thanë zyrtarët. Maria Branyas u diagno...
Në zonat e vjetra të gjuetisë së Titos fansat e mbajnë gjallë frymën e tij.
Bugojno (Bosnje dhe Hercegovinë) (AFP) - Rrethuar nga pyje në zemër të Bosnjës, qyteti Bugojno dhe poçja për shkrirjen e tij të etnive ishte dikur...
Faqja 1 prej 1812345...10...E fundit »