Fadil Hoxha & co. në botën e post-vërtetës
Nga: Artan Mustafa Pabarazia e lartë shoqërore, fatkeqësisht, ka histori më të gjatë sesa vitet nën Partinë Demokratike të Kosovës (PDK...
Ndahet nga jeta Sabit Brokaj/ Mjeku i njohur, ish ministër dhe një nga figurat kryesore të PS pësoi atak kardiak
  Ndahet nga jeta mjeku dhe politikani Sabit Brokaj.  Një akat kardiak, ndaloi zemrën e profesor Brokajt në moshën 78 vjeçare mëngjesin...
Maria Branyas: Gruaja më e moshuar në Spanjë, 113 vjeç, mund koronavirusin.
Një grua 113-vjeçare - që besohet të jetë gruaja më e vjetër në Spanjë - është shëruar nga koronavirusi, thanë zyrtarët. Maria Branyas u diagno...
Në zonat e vjetra të gjuetisë së Titos fansat e mbajnë gjallë frymën e tij.
Bugojno (Bosnje dhe Hercegovinë) (AFP) - Rrethuar nga pyje në zemër të Bosnjës, qyteti Bugojno dhe poçja për shkrirjen e tij të etnive ishte dikur...
TCH: Çelja e negociatave, tym i bardhë në Bruksel për Shqipërinë/Dokumenti
Pas kundërshtive të forta të Francës dhe Holandës vitin e shkuar, vjen “tym i bardhë” nga Brukseli për çeljen e negociatave mes BE-s, Shqipëri...
Koronavirusi, çfarë është kjo Pandemi globale, nga erdhi dhe ç ‘duhet të dimë rreth virusit?
Koronavirusi i ri (Covid-19) po përhapet shpejt. Më shumë se 145,000 njerëz dihet se janë infektuar dhe mbi 5.400 vdekje janë regjistruar. Pjesa m...
Historia si hyri i infektuari me koronavirus, para 12 ditësh, në Muriqan të Shkodrës
( Policia vendos rrethim metalik rreth spitalit infektiv ku ndodhen dy personat e infektuar me koronavirus)/ Të dy të infektuarit me koronaviru...
Ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, në moshën 99-vjeçare.
  Është ndarë nga jeta në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha. Mësohet se ish-drejtoresha e Institutit të...
At Zef Pëllumbi, profecia e Rustem Gjatës dhe PD e sotme në duart e Çlirimit
Dossier nga Ekskluzive/ “Rustem Gjata, qi ishte kenë gjykatës dikur e që në atë kohë ishte kryetar i gjykatës kushtetuese, po na i thotë plakut...
Faqe nga komunizmi/ Letra e Mark Shllakut para pushkatimit: ‘Kam me vete një teneqe me emrin tim, me atë m’i gjen eshtnat…’.
Mësuesi Mark Shllaku ishte dënuar me pushkatim nga regjimi komunist, nën akuzën ‘për agjitacion dhe propagandë’ dhe për angazhim në një celulë të ...
Faqja 1 prej 1812345...10...E fundit »